Yeni Doğanlarda Beslenme

Yeni Doğanlarda Beslenme
eca-star-reklam

Yeni doğan bebeklerinizin sağlığı ve beslenme düzeni oldukça önemlidir. Bu dönemde elbette ilk 6 ay anne sütü yerini alıyor fakat bu süreçten sonra işler biraz daha farklı hale geliyor ve anne çok fazla efor sarfettiği ve kendine de çok fazla dikkat etmediği için süt azalmaya başlıyor. Süt azaldıktan sonra doktorlar gerekli takviye ürünlerinin ve takviye gıdaların tüketilmesi gerektiğini söylüyor.

Süt azaldığı takdirde bunun için kendi beslenmenize de dikkat etmeniz gerekiyor ancak bu süreçte bebeğinizi korumak adına ek gıdalardan yardım alabilirsiniz. Ek gıda takviyesi doktorlar tarafından da tavsiye edilir ve herhangi bir şekilde bebeklerinizin beslenmesine ya da sağlığına olumsuz bir etkide bulunmaz! Ekstra süt içerikli gıdalar ve hazır mamalar bebekleriniz için en uygun seçimler olacaktır ve gün içerisinde bebeklerinizin daha sağlıklı bir şekilde beslenmesine de yardımcı olacaktır diyebiliriz.

Yeni doğanların kemik gelişimi ve zihinsel gelişimi oldukça önemlidir bu yüzden beslenme konusunda kusursuz hareket etmeniz gerekiyor ve unutmanda bir kez daha hatırlatmakta fayda var: Bebekleriniz kadar sizlerin de beslenmesi oldukça önemlidir. Sütün azaldığı dönemlerde paniğe kapılmanıza gerek yok çünkü hamilelik sonrası kadınlarda bu durum çok sık görülüyor ve anne bir süre süt yoksunu hale geliyor, işte bu dönemde hazır gıdaları olabildiğince fazla tüketmesini sağlayarak bebeğin beslenmesinde önemli bir rol sahibi olabilir ve bebeğinizi en iyi şekilde koruyabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları