Vergi Borçları Kredi Kartı İle Ödenebilecek

Vergi Borçları Kredi Kartı İle Ödenebilecek
eca-star-reklam

kredi KartıTorba Yasa olarak adlandırılan 6111 sayılı Kamu Alacaklarının Yeniden yapılandırılmasından faydalanan mükellefler, borçlarını kredi kartı ile peşin ya da taksitle ödeyebilecek.

Kahramanmaraş Vergi Dairesi’nden yapılan yazılı açıklamada, vergi dairelerinde oluşabilecek yığılmaları önleme ve kırtasiye giderlerinin azaltılması amacıyla kanun hükümlerine uygun olarak yapılandırılan borçların kredi kartı ile peşin ödenebileceği gibi taksitle ödeme yapılabileceği bildirildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kredi kartı ile ödeme işlemleri Gelir İdaresi Başkanlığımız internet sitesindeki https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_6111_LOGIN_AC bağlantısından ya da http://www.gib.gov.tr adresinde yer alan “Yapılandırma e-başvuru ve Kredi Kartı ile Ödeme” bağlantısından yapılacaktır. Söz konusu adreslere girildikten sonra ‘6111 Sayılı Kanunun 2. Maddesi Kapsamında Yapılandırma ve 6111 Sayılı Kanun Kapsamındaki Borçları Kredi kartı ile Ödeme işlemleri’ başlıklı sayfadaki seçeneklere göre ilgili satır tıklanıp, istenilen bilgiler girilerek tamam butonu tıklandıktan sonra ödenecek borç seçilerek kredi kartı bilgileri girilecektir.

Kredi kartı ile ödeme işlem aşamaları hakkında Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanlığımızın www.kmarasvdb.gov.tr adresinden de detaylı bilgi alınabilir. Mükelleflerimiz ödemelerini defaten yapmaları halinde katsayı hesaplaması yapılmayacaktır. Birinci taksit 30 Haziran 2011 tarihine kadar ödenebilecektir.”

Vergi affında ödeme İçin www.gib.gov.tr    Anlaşmalı Bankalar ve Kredi Kartları

ANLAŞMALI BANKALAR / KARTLAR

Anlaşmalı Banka Geçerli Kartlar İlave Geçerli Kartlar Açıklama
AKBANK AKBANK Axess, Fish, Wings, Wings Business ve Axess Business kredi kartları İlk ödenecek borcun vade tarihi, işlem tarihinden en fazla 60 gün sonra olan ödemeler kabul edilmektedir.
GARANTİ BANKASI GARANTİ BANKASI Tüm Garanti VISA ve MasterCard, ING BONUS İlk ödenecek borcun vade ayı, işlem tarihinden en fazla 1 ay sonrası olan ödemeler kabul edilmektedir.
HALKBANK HALKBANK Tüm Halkbank VISA ve MasterCard İlk ödenecek borcun vade tarihi, işlem tarihinden en fazla 60 gün sonra olan ödemeler kabul edilmektedir.
İŞ BANKASI İŞ BANKASI Tüm İş Bankası VISA ve MasterCard İlk ödenecek borcun vade tarihi, işlem tarihinden en fazla 60 gün sonra olan ödemeler kabul edilmektedir.
YAPI KREDİ YAPI KREDİ Tüm Yapı Kredi VISA ve Mastercard İlk ödenecek borcun vade ayı, işlem tarihinden en fazla 1 ay sonrası olan ödemeler kabul edilmektedir.
HSBC HSBC Tüm HSBC VISA ve MasterCard İlk ödenecek borcun vade tarihi, işlem tarihinden en fazla 60 gün sonra olan ödemeler kabul edilmektedir.
FİNANSBANK FİNANSBANK Tüm FİNANSBANK VISA ve MasterCard İleri vadeli tüm ödemeler kabul edilmektedir.
VAKIFBANK VAKIFBANK Tüm Vakıfbank, VISA ve MasterCard İlk ödenecek borcun vade tarihi, işlem tarihinden en fazla 200 gün sonra olan ödemeler kabul edilmektedir.
ZİRAAT BANKASI ZİRAAT BANKASI Tüm Ziraat Bankası, VISA ve MasterCard İleri vadeli tüm ödemeler kabul edilmektedir.
DENİZBANK DENİZBANK Tüm Denizbank, VISA ve MasterCard İlk ödenecek borcun vade tarihi, işlem tarihinden en fazla 60 gün sonra olan ödemeler kabul edilmektedir.

Anlaşmalı Bankalar / Kartlar Dışında Ödeme Kabul Edilmemektedir.

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. admin dedi ki:

    https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=ivd_6111_login_ac giriş yapıp kredi kartı ile ödeme yapılabilir.

  2. cako eskenazi dedi ki:

    Merhaba,Torba yasa kapsamindaki Elektrik ve su borclarini pesin veya taksitli olarak internetten on-line nasil odiyebilirim?.Ayrintili olarak aciklarsaniz sevinirim.iyi gunler.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları