Ünlüleri Kemiren Hastalık

Ünlüleri Kemiren Hastalık
eca-star-reklam

Survivor’da yarışan Dağhan Külegeç’in hastalığına şimdi de Muhteşem Yüzyıl’ın Hürrem’i Meryem Uzerli yakalandı.

Muhteşem Yüzyıl’ın güzel oyuncusu Meryem Uzerli‘nin diziye ara vererek Almanya’da tedavi görmesine neden olan ‘Tükenmişlik Sendromu‘ hastalağına daha önce de ünlü oyuncu Dağhan Külegeç yakalanmıştı.

Hangi Hastalığa Hangi Bölüm Bakar, Hangi Hastalık Hangi Bölüm

Survivor‘ın yıldız isimler inden oyuncu Dağhan Külegeç, hastalığı için “O hastalıkla boğuşurken kafa olarak bitmiştim. Sanki bir fille savaşıyordum. Fil beni eziyordu” demişti.

Dağhan, “Burnout (Tükenmişlik) sendromu yaşıyormuşum, kafa ve beyin olarak bitmişim. Bir fille savaşıyorsunuz ve o fil sizi hep eziyor. Kafam sürekli bir mücadele halinde, bir odayı temizlemek istiyorsanız ne kadar pis olduğunun farkına varmanız lazım, yani bütün köşe dip ortaya çıkarmanız lazım ki ondan sonra bir temizlik yapabilesiniz. Psikoloğa gitmedim de büyücüye gittim, alternatif tıp uzmanına gittim bana çok faydası dokundu. Klasik anlamda baktığınız zaman bildiğiniz büyücü. Kuantum terapisi yaptı bana ve çok iyi geldi. 2,5 aydır yeni doğmuş gibiyim. Bundan 2,5 ay önce beni görsen bırak programına konuk almayı kanal binasından içeri sokmazdın” diyerek yanıt verdi.muhtesem yuzyil dizisi meryem uzerli resim

Tükenmişlik sendromu, kişiyi bedensel ve ruhsal olarak zorlayan bir etkene uzun süre maruz kalması sonrası ortaya çıkan tükenme halidir. Tükenmişlik sendromu, özellikle iş stresinin yoğun olduğu ve iş yükünün sürekli yüksek olduğu yerlerde çalışanlarda olmak üzere günümüzde oldukça yaygın görülen bir sendromdur.

Tükenmişlik sendromunu ortaya çıkış nedeni tek başına iş yerindeki koşullar değildir. İş yeri koşulları kadar çalışanlara ait özellikler de tükenmişlik sendromunun ortaya çıkmasını etkilemektedir. Tükenmişlik sendromu, “kendisinden, yaşamdan ve diğer insanlardan beklentileri yüksek olan”, “insanları önemseyen, onların beklentilerini/gereksinimlerini karşılamaya çalışan”, “insanlara değer veren”, “işini en iyi biçimde yapmaya çalışan”, “yaşamda yüksek hedefleri ve yüksek idealleri olan”, “yaptığı işe gelir getiren bir etkinlik olması yanında başka anlamlar da yükleyen”, “yaşadığı her sorunda kendini suçlamaya ve kendini olumsuz değerlendirmeye eğilimli”, “yetersizlik duygularına sahip”, “kolayca moral bozukluğu yaşayan” kişilerde daha çok görülmektedir. Ayrıca kişinin iş yaşamı, aile yaşamı ve sosyal yaşam gibi birden çok alanda stres yaşatan olayla karşı karşıya kalması ve stres yaşamaya yatkın bir kişilik yapısına sahip olması da tükenmişlik sendromunun ortaya çıkmasını kolaylaştırmaktadır.

SABA TÜMER DE İTİRAF ETTİ

Star TV ekranlarında yayınlanan ve büyük beğeniyle izlenen Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan karakteriyle herkesin beğenisini toplayan Meryem Uzerli için ‘tükenmişlik sendorumuna’ yakalandı iddialarına karşılık Saba Tümer’den bir itiraf geldi. Güzel sunucu sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabında kendisinin de aynı hastalığa yakalandığını ancak kimseye açıklayamadığını söyledi.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları