Türkiye’ye patriot füzeleri gönderilebilir

Türkiye’ye patriot füzeleri gönderilebilir
eca-star-reklam

Hollanda Savunma Bakanı Jeanine Hennis-Plasschaert, NATO üyesi Türkiye’nin Suriye sınırını korumasına yardım etmek için Hollanda ve Almanya’nın Patriot füzelerini gönderebileceğini söyledi.

Hollanda haber ajansı ANP’nin bildirdiğine göre, Bakan Jeanine Hennis-Plasschaert, “NATO, hiçbir şey yapmamak için var olmadı” ifadelerini kullandı. Haberde, Hennis-Plasschaert’in geçtiğimiz hafta Alman meslektaşı ile olası bir yerleştirmeyi görüştüğü de belirtildi.

Hollanda Savunma Bakanlığı’ndan bir sözcü, “Herhangi bir talep olmadı. Ancak Avrupa’da sadece Hollanda ve Almanya’da Patriot füzeleri bulunuyor” açıklamasını yaptı.

Almanya Savunma Bakanlığı, NATO’ya böyle bir destek talebi gelmesi durumunda, bunun askeri ittifak tarafından inceleneceğini bildirmişti. Bir NATO sözcüsü de, Türkiye’nin böyle bir başvurusu olmadığını açıklamıştı.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları