Türkiye’nin İhtiyacı Torba Yasa Değil Gerçek Demokrasidir

Türkiye’nin İhtiyacı Torba Yasa Değil Gerçek Demokrasidir
eca-star-reklam

Has Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Dün Gittiği Antalya’da Mahalle Mahalle Dolaşıp Halkın Sorunlarını Dinledi.

[reklam_metin]

Has Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Anadolu gezileri kapsamında gittiği Antalya’da çeşitli temas ve incelemelerde bulundu. Kurtulmuş burada Başbakan Erdoğan’ın sık sık gündeme getirdiği başkanlık sistemini eleştirerek “Bu yasalarla Başkanlık sistemiz krallık getirir” dedi. Kurtulmuş, zaman geçirilmeden başta anayasa, Seçim yasası, iş yasaları olmak üzere bütün hukuk sisteminin demokratik normlar esas alınarak değiştirilmesi gerektiğini vurguladı.

http://www.cabadak.comKurtulmuş dün gittiği Antalya’da mahalle mahalle dolaşıp halkın sorunlarını dinledi. Antalya Yeni Kapı bölgesinde gezerek esnafla sohbet eden Kurtulmuş, daha sonra Talya Otel’de basın toplantısı düzenledi. Burada önceki gün Ankara OSTİM sanayi sitesinde meydana gelen patlamada yaşamlarını yitirenlere başsağlığı diledikten sonra iş yerlerinde işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin alınmadığını ve emeğin değersiz hale geldiğini söyledi.

Aynı saatlerde Meclis’e yürümek isteyen emek örgütlerine polisin takındığı tutumu da eleştirerek “İleri demokrasilerde böyle uygulamalar olmaz. Çalışanlar demokratik tepkilerini başka nasıl dile getirecekler” dedi. Kurtulmuş, hükümetten insan hayatını emeği ve çalışma hayatını değerli kılacak adımlar atmasını istediklerini söyledi.

Başbakan Erdoğan’ın iki partili meclis ve başkanlık sistemi açıklamalarını soğuk savaş sistemine benzeterek “Bu uygulamalar Türkiye’ye demokrasiyi getirmez. İki partili sistem özlemini en son Kenan Evren gündeme getirmişti. Bunu da kulağına ABD fısıldamıştı. Milletin oylarıyla iktidara gelen Başbakan da Kenan Evren’in ağzıyla konuşuyor.

Bu anlayış 12 Eylül’le hesaplaşamaz.” Dedi. Has Parti lideri Kurtulmuş şöyle devam etti: “Referandumda ’12 Eylül’le hesaplaşacağım’ diyerek halktan oy toplayan Başbakan beş ay geçmesine rağmen kılını bile kıpırdatmadı. Yüzde 10 barajı varken, vekilleri halk değil liderler seçerken, demokratik olmayan birçok yasa aynen duruyorken, başkanlık sisteminden ancak krallar çıkar.”

Kurtulmuş, Mısır ve Tunus’taki halk ayaklanmalarıyla ilgili de şu değerlendirmeyi yaptı: Emperyalistler tarafından ülkelerin başına getirilen işbirlikçiler artık o ülkeleri yönetemez. Türkiye de bu durumda sadece tavsiyelerle yetinemez. En yüksek perdeden ve son derece net olarak halkın taleplerinin yanında olmalıdır.Bundan böyle halkların ensesinde boza pişiren Firavunlar ve halkın kaynaklarını savuran ve halkın kaynaklarıyla zengin olan Karunlar dönemi sona erecektir.”diye konuştu

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları