Türkiye’nin 2014 online alışveriş istatistikleri

Türkiye’nin 2014 online alışveriş istatistikleri
eca-star-reklam

Elektronikten beyaz eşyaya kadar ihtiyaç duyduğumuz çoğu şeyi fiziksel mağazalar yerine internetten satın alır olduk. GittiGidiyor da 2014 boyunca online alışveriş alışkanlıklarımıza ışık tutmak üzere bir infografik yayınladı ve ortaya son derece ilginç istatistikler çıktı.

GittiGidiyor.com istatistiklerine göre sanılanın aksine erkekler (yüzde 65) alışverişe kadınlardan (yüzde 35) daha düşkün. Geçtiğimiz yılın son dakikalarında, yani 31.12.2013 tarihinde, saat 23:59:41’de son olarak siyah bir erkek ayakkabısı satın alınmış.

Sitede en çok tatil günlerinde alışveriş yapılıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı alışverişin en yoğun olduğu bayramların başında geliyor. Siteye göre, pazartesi sendromunu da yine alışveriş yaparak aşıyoruz. Zira infografikteki ilginç bilgilerden birine göre, haftanın en çok alışveriş yapılan günüpazartesi olarak karşımıza çıkıyor.İnternette En Fazla Satan Ürünler

Özel günlerde doğal olarak daha çok alışveriş yapılıyor. Bunların başında ise yeni yıl geliyor. İstatistiklere göre alışverişin en yoğun olduğu ay Aralık. Yeni yılın ilk günü, 01.01.2014 tarihinde, saat 00:00:02’de yapılan ilk üç alışveriş ise kablosuz analog oyun konsolu, kablosuz klavye mouse seti ve kablosuz modem.

Cep telefonu, bilgisayar, tablet, beyaz eşya, aksesuar ve küçük ev aletleri en çok satın alınan kategorilerin başında geliyor. 2014’de satılan en pahalı ürün ise 25 bin TL ile antika bir saat.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları