Türkiye Şam’dan resmen çekildi

Türkiye Şam’dan resmen çekildi
eca-star-reklam

Türkiye Şam'dan resmen çekildi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce ‘an meselesi’ dediği Şam’daki Türkiye’ye büyükelçiliğine ilişkin karar uygulamaya konuldu. Edinilen bilgilere göre, Büyükelçilik bu sabah itibariyle kapatılıyor. Ankara’dan, Büyükelçi Ömer Önhon ile diğer diplomatlara ‘geri dönün’ çağrısı yapıldı. Kararın, Başbakan Erdoğan ile ABD Başkanı Obama’nın Güney Kore’de, Suriye’ye ilişkin ‘kapsamlı görüşmeleri’nin ardından gelmesi dikkat çekti.

Türkler uyarılmıştı
Şam Büyükelçiliği’nin kapatılma kararından önce geçen haftalarda Suriye’deki Türk vatandaşları da uyarılmıştı. Dışişleri Bakanlığı, Suriye’deki gelişmelerin seyrinin ülkedeki Türk vatandaşları için ‘ciddi güvenlik risklerini beraberinde getirdiğini’ kaydederek, “Suriye’de ikamet eden vatandaşlarımızın yurda dönmeleri kuvvetle tavsiye edilmektedir” uyarısında bulunmuştu. (radikal)

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları