Türkiye, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşıyor

Türkiye, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşıyor
eca-star-reklam

Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülke genelinde kutlanıyor.

[reklam_metin]

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 91. yılında yapılan törenlerde devlet erkanın ilk tören adresi Anıtkabir oldu. TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ve beraberindeki devlet erkanı, Anıtkabir’i ziyaret etti.

Türkiye 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşıyorTörene, TBMM Başkanı Şahin’in yanı sıra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bakanlar kurulu üyeleri ve çok sayıda milletvekili katıldı.

TBMM Başkanı Şahin’in, Atatürk’ün mozolesine çelenk koymasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Şahin, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, deftere şunları yazdı:

”Aziz Atatürk, Açılışını ve ilk başkanlığını yaptığınız, öncülüğünüzde milli mücadelemizi yürüten ve çağdaş Türkiye’yi kuran Meclisimizin açılışının 91. yıl dönümünde TBMM Başkanlık Divanı olarak huzurunuzdayız.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, açılışından bugüne, ülkemizin kalkınması, çağdaş dünya ile bütünleşmesi ve demokrasimizin gelişip güçlenmesi için çalışmaktadır. İstiklal mücadelemizdeki büyük ülke ve millet sevginiz, muasır medeniyet düzeyinin üzerine çıkma hedefiniz ve kalkınma çabanız bizim için daima yol göstericidir.

TBMM, milli egemenliğin güçlenmesi, demokrasi ve özgürlüklerin daha da gelişmesi ve ülkemizin çağın öncü ülkelerinden biri haline gelmesi için bütün gücüyle çalışma kararlılığındadır. Bizlere bıraktığınız güçlü ülke ve modern demokratik değerler dolayısıyla şükranlarımızı sunuyoruz. Aziz ruhunuz şad olsun.”

MECLİS’TE ÖZEL OTURUM

Meclis Genel Kurulu ise saat 14.00’te 23 Nisan özel gündemiyle toplanacak. Oturumda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli konuşacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de TBMM Genel Kurulu’nun özel gündemli toplantısına ve resmi kabule katılacak.

Gün içerisinde ise Cumhurbaşkanı, Başbakan, Meclis Başkanı, bakanlar koltuklarını çocuklara devredecekler.

Meclis Başkanı Şahin, saat 19.30’da TBMM’de bir resepsiyon verecek.

İSTANBUL’DA KUTLAMALAR

İstanbul’daki Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları çerçevesinde mülki ve askeri erkan Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk koydu. Beşiktaş İnönü Stadı’ndaki törende, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, beraberinde Garnizon Komutanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı ile törene katılanların ve halkın bayramını kutluyor

Kaynak : http://www.internethaber.com/turkiye-23-nisan-coskusu-yasiyor-342605h.htm#ixzz1KKcbo0nl

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları