Türk askerleri Kabil’de çatıştı mı?

Türk askerleri Kabil’de çatıştı mı?
eca-star-reklam

Türk askerleri Kabil'de çatıştı mı?

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü’nün bir soruya verdiği cevaba yer verilerek, “Birkaç gazetenin bugünkü nüshalarında, Kabil’de 15 Nisan günü meydana gelen terörist saldırılar sırasında Türk askeri tesislerinin de hedef alındığına ve askerlerimizin çatışmaya girdiğine dair asılsız bilgilere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu menfur saldırılarda, maalesef Afganistan Parlamentosu dahil bazı kamu kurumları, büyükelçilikler ve Uluslararası Güvenlik Yardım Gücü (ISAF) tesisleri hedef alınmıştır. Bu husustaki üzüntü ve başsağlığı dileklerimizi ileten bir açıklama ayrıca yapılmıştır. Ancak, saldırılar sırasında hiçbir Türk sivil veya askeri mevcudiyeti hedef alınmamış, dolayısıyla askerlerimizce mukabele etme ihtiyacı doğmamıştır.” denildi.

Açıklamada dost ve kardeş Afganistan halkıyla asırlardır süren dayanışmasının tezahürü olarak Afganistan’da bulunan askerlerin yanı sıra bu ülkede kamu veya özel sektör bünyesinde çalışan vatandaşların Türkiye’deki aileleri ve yakınlarının bu tür asılsız haberlerle tedirgin edilmelerinin habercilik sorumluluğuyla bağdaşmadığı kaydedildi.

(CİHAN)

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları