Turgut Özal’ın Otopsi Sonucu İle İlgili Şok İddia!

Turgut Özal’ın Otopsi Sonucu İle İlgili Şok İddia!
eca-star-reklam

Turgut Özal, Turgut Özal zehirlendi mi? hangi zehirle zehirlendi,  nasıl zehirlendi? Mezarı açılan Turgut Özal’dan alınan örnekler üzerinde yapılan ilk incelemenin sonuçları belli oldu.

Ölümü şüpheli bulunarak mezarı açılan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın bedeninden alınan örneklerde yapılan analizlerde yüksek miktarda etkili bir zehir olan ‘striknin kreatin’ maddesi belirlendiği öne sürüldü.

Bugün gazetesinin haberine göre, adli tıp uzmanları kemik ilikleri, iç organ parçaları ve bedenin diğer yerlerinden alınan örnekleri masaya yatırdı.

Özal’ın ölümüyle ilgili gizemli not

İnceleme sonucunda Özal’ın vücudunda yüksek miktarda ‘striknin kreatin’maddesi bulundu. Uzmanlar, tahnit işleminde kullanılmayan ‘striknin kreatin‘maddesinin etkili bir zehir olduğunu vurguladı. Toksikoloji ve Adli Tıp uzmanları bu maddenin vücut fonksiyonlarını bozarak solunum yollarını felç ettiğini ve kalp krizine yol açtığını kaydetti.

FARE VE KÖPEKLERİ ÖLDÜRMEK İÇİN KULLANILAN ZEHİR

turgut_ozalFare ve köpekleri öldürmek için kullanılan zehrin yasaklandığını belirtiliyor. Zehirli maddenin Özal’ın yiyecek ya da içeceğine karıştırılmış olabileceği tahmin ediliyor.

Şok gelişmeyi ortaya çıkaran süreç Devlet Denetleme Kurulu’nun raporunun ardından harekete geçen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla başlatılmış, ailenin Özal’a ait saç tellerini vermemesi üzerine savcılık örnekler almak için mezarın açılmasına karar vermişti. Mezar 2 Ekim’de açılmıştı.

ADLİ TIPTAN AÇIKLAMA GELDİ

Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Haluk İnce, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümüyle ilgili cenazesine yapılan otopside zehirlenerek öldürüldüğü yönündeki iddialarla ilgili tamamlanmış herhangi bir rapor olmadığını söyledi.

İnce, gazetecilere yaptığı açıklamada, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal‘ın cenazesine yapılan otopsinin ardından rapor hazırlama çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Tamamlanmış herhangi bir rapor yok. Raporu en kısa zamanda tamamlayacağız” dedi.

NAAŞIN DURUMU HERKESİ ŞAŞIRTMIŞTI
Turgut Özal’ın zehirlenmiş olabileceği iddiaları üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış ve bu soruşturma kapsamında eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın mezarı açılmıştı.

Adli Tıp uzmanları, Özal’n naaşının tahminlerden daha az deforme olduğunu, bu sayede olası bir zehirlenmeyi rahatlıka tespit edilebileceğini belirtmişti. Hatta öyle ki bir naaşın bozulmamasıyla ilgili bir çok iddia ortaya atılmış, bu kadar sağlam kalması herkesi şaşırtmıştı

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları