Tuncer Güney: Hüseyin Aygün kaçırılacağını biliyordu

Tuncer Güney: Hüseyin Aygün kaçırılacağını biliyordu
eca-star-reklam

Beyaz TV ekranlarına konuk olan Terör Yazarı Tuncer Güney , kaçırılan CHP Milletvekili Hüseyin Aygün hakkında çarpıcı bir iddia bulundu. ‘Hüseyin Aygün kendi bilgisi dahilinde kaçırıldı.’ dedi.

Tuncer Güner ” Terörist davranışları analaz işleri yapan birisi olarak tanınıyorum ve Şemdi Sakık ’la çok yakın ilişkilerim var. Sakıkla mektuplaşıp, kitaplarını yayınlıyorum.”

BU EYLEM ÖRGÜT İŞLEYİŞİNE UYGUN DEĞİL

Hüseyin Aygün’ün kaçırılmasında, örgütün adam kaçırma işleyişine uymayan bir durum söz konusu. Önemli bir şahıs kaçırılıyorsa o bölgenin (sözde) eyalet komutanının da haberinin olması gerekiyor. Bu durumda olaydan Bahoz Erdal ‘ın da haberi olurdu. Sistem böyle çalışır. Örgütün şimdiye kadar tüm adam kaçırmalarında önce 4-5 kişi yol keser, 10 – 15 kişi cevre emniyetini alır. Sonrasında geride tek bir kişi kalmayacak şekilde toplar götürürler. İşine yaramayacağını düşündükleri kişileri de belli bir noktadan sonra serbest bırakırlar.

BU AYRINTIYA DİKKAT EDİLMELİ

Hüseyin Aygün dağda 7-8 saat yürümüş üstünde tek bir leke dahil yoktu.

BÖLGEDE OPERASYON

Bölge asayişi sağlayan kişilerle görüştüm. Alığım bilgiye göre ‘operasyon yapmayacaklarını söylediler. Aksi taktirde kaçırılan kişinin hayatını tehlikeye sokabileceklerini söylediler.’ Bu doğru karar.

Latif Şimşek: Hüseyin Aygün danışıklı olarak mı kaçırıldı?

HÜSEYİN AYGÜN’ÜN ART NİYETİ YOK

Tuncer Güner: Aynen öyle, saklamıyorum. Bu gerçeği niye saklarla anlamıyorum. Bu soruyu neden delikanlıca sormuyorlar? Burada kötü bir niyet görmüyorum. Silahlı mücadele dönemini artık bitirmek isten bir takım KCK ’lı dağdaki yönetim kadrosunun varlığına rağmen kendi insiyatifleriyle bu işi yaptılar. Bu durum randevulaşmalı olduğuna inanıyorum. Hüseyin Aygün de burada barışa hizmet etmek adına bu olayda yer aldığına inanıyorum. Burada art niyet aramıyorum.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları