TT Arena’da büyük gün 10 Temmuz

TT Arena’da büyük gün 10 Temmuz
eca-star-reklam

TT Arena'da büyük gün 10 Temmuz

Yılan hikayesine dönen “Beşiktaş TT Arena’da stat inşaatı sırasında maçlarını oynasın mı oynamasın mı?” sorusuna çeşitli çözümler bulunmaya çalışıldı. Önce Fenerbahçe cephesi, “Gelin Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynayın” dedi. Ancak Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, “Ben TT Arena’da oynamak istiyorum” diye ısrarcı oldu. Sonra Galatasaray 2. Başkanı Ali Dürüst, Orman’a Arena’da oynamanın teknik olarak imkansız olduğunu anlattı. En sonunda bir sene Arena, bir sene Saracoğlu bir sene de Olimpiyat Stadı projesiyle Spor Bakanı Suat Kılıç konuya derman olmaya çalıştı. Yine olmadı. Fikret Orman önceki gün BJK TV’ye yaptığı açıklamada Olimpiyat Stadı’nda oynamak istemediğini belirtti. İş yine çıkmaza girdi. Beşiktaş “TT Arena”, Galatasaray da, “Hayır olmaz” diyor.

SON NOKTA 10 TEMMUZ’DA TT ARENA’DA KONACAK

Çözüm aramaktan ziyade soğuk savaş şeklinde geçen tartışmalara son nokta 10 Temmuz’da TT Arena’da konacak. Spor Gençlik Müdürlüğü yetkilileriyle Galatasaray’ın yapacağı toplantıya Sarı-Kırmızılılar adına Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk katılacak. Kesin devir teslim ve stattaki eksikliklerin konuşulması gereken toplantıda ise ana konu hiçbir zaman dile gelmeyecek olsa bile “Beşiktaş, Arena’da oynar mı oynamaz mı!” olacak.

“BEŞİKTAŞ MASRAFLARI KARŞILAYAMAZ”

Galatasaray cephesinde ise düşünce değişmedi. Teknik ve duygusal olarak Arena’nın Beşiktaş’ın maçlarını oynamaya elverişli olmadığını savunan Sarı-Kırmızılılar, “Defalarca bu işin olamayacağını söyledik. Sayın Fikret Orman’ın ısrarını anlamak mümkün değil. Stadımızın geliri cazip gelmiş olabilir ancak her kulüp aynı stattan eşdeğerde geliri elde edebilecek diye bir durum yok. Biz yıllarca hazırlanarak bu seviyeye geldik. Beşiktaş’ın stadın masraflarını çıkarmakta zorluk çekeceğini tahmin ediyoruz” diyerek Beşiktaş Camiası’na uyarıda bulunuyor.

Fanatik

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları