TSK akreditasyon yasağına yarın son veriyor

TSK akreditasyon yasağına yarın son veriyor
eca-star-reklam

TSK akreditasyon yasağına yarın son veriyor

Hürriyet’ten Zeynep Gürcanlı’nın haberine göre, Genelkurmay Başkanlığı “akreditasyon” uygulamasını en yoğun olarak 28 Şubat döneminde uygulamıştı.

Uygulama zaman içinde yumuşatılsa da, hala bazı basın yayın organlarına Genelkurmay faaliyetlerini izleme yasağı sürdürülüyordu.

GENELKURMAY KONYA’DA AKREDİTASYONU TAMAMEN KALDIRACAK

Yasak, yarın resmen kaldırılıyor;

Genelkurmay, akreditasyon konusundaki ilk adımı yarın Konya’da yapılacak Anadolu Kartalı Tatbikatı ile atacak.

Konya’daki tatbikata, daha önce akreditasyon uygulaması çerçevesinde Genelkurmay faaliyetlerini izleme izni verilmeyen Zaman gazetesi , Bugün gazetesi , Kanaltürk , STV , Cihan Haber Ajansı gibi yayın organları da davet edildi.

Böylece Genelkurmay, 28 Şubat sürecinin en görünür uygulamalarından birini daha, Konya’da Hava Kuvvetleri’nin tatbikatında kaldırmış olacak.

YURTİÇİ VE YURTDIŞINDAKİ TSK KARARGAHLARI

Daha önce, “akreditasyon uygulaması” gerekçe gösterilerek bazı yayın organları, sadece Ankara’da Generkurmay karargahındaki değil, TSK’nın yurtiçi ve yurtdışında (TSK’nın görev yaptığı Afganistan, Bosna uluslararası görevleri dahil) basına açık tüm faaliyetlerine alınmıyordu. Son olarak, Mart ayında Afganistan’ın başkenti Kabil’deki helikopter kazasında şehit düşen 12 asker için Barış Gücü Tugay Komutanlığı’nda düzenlenen törene, “akreditasyon” uygulaması gerekçe gösterilerek, pekçok basın yayın organı alınmamıştı.

Akreditasyon uygulamasının normalleşmesi ile, daha önce yasaklı olan pekçok basın yayın organı artık yurtiçi ya da yurtdışındaGenelkurmay’ın basına açık faaliyetlerini izleyebilecek.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları