TRT direkten döndü

TRT direkten döndü
eca-star-reklam

TRT direkten döndü

Gazeteport’un haberine göre, TRT’ye, ‘’Gizli reklam’’ gerekçesiyle ceza istendi, ancak RTÜK üyeleri yöresel ürünlerin tanıtılması nedeniyle, cezaya gerek görmedi.  19 Ocak günü TRT Haber’de, Ankara’da açılan Van Kahvaltı Sarayından canlı yayın yapıldı. TRT muhabiri Süreyya Sert, ‘’Çok şanslıyız, mutlaka görülmesi gereken bir yer. Siyasiler, sanatçılar, akademisyenler, yurt dışından gelen konukların mutlaka uğradığı bir yer burası’’ dedi. Salonun işletmecisi Yusuf Konak ve müşterilerle de röportajlar yapıldı.

RTÜK raporunda özel bir kişiye ait olan iş yerinin ‘’Gizli reklam ile tanıtımının yapıldığı’’ vurgulanarak, para cezası verilmesi istendi. Ancak RTÜK üyeleri, ‘’Van yöresine ait kahvaltılık ürünlerin tanıtılması, tanıtımın olağan sınırlar içerisinde kalması ve yayının haber değeri taşıması’’ nedeniyle cezaya gerek görmedi. (Gazeteport)

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları