Trabzon’un Of İlçesinde Toki Konutları Hak Sahipleri Kura İle Belirlendi

Trabzon’un Of İlçesinde Toki Konutları Hak Sahipleri Kura İle Belirlendi
eca-star-reklam

TOKİ Toplu Konut İdaresiBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Trabzon’un Of İlçesi’nde alt gelir grubuna yönelik inşaatına başlanılan 240 konutun hak sahipleri 7 mayıs 2011 cumartesi  gerçekleştirilen kura çekimi ile belirlendi.

Of Gençlik Spor İl Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen kura törenine, Of Kaymakamı Tuncay Soner, Of Belediye Başkanı Murat Saral ve TOKİ eski Başkanı AK Parti Trabzon milletvekili adayı Erdoğan Bayraktar da katıldı.

Kura çekiminden önce bir konuşma yapan Of Kaymakamı Tuncay Soner, Bayraktar’a teşekkür ederek, “İlçemizde 2 bin 517 müracaat olmuştur. Bunlardan bir bölümü hak sahibi olamayacağı için 2 bin 465 vatandaşımız kuraya kalmıştır. Yapılacak kurada bu vatandaşlarımızdan 240’ı hak sahibi olacaktır. Bu konutların burada yapılmasını sağlayan eski TOKİ Başkanımız Erdoğan Bayraktar ve tüm TOKİ çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Erdoğan Bayraktar ise yaptığı konuşmasında, alt gelir grubuna yönelik konut yapmaya devam edileceğini belirterek, “2 bin 400 civarında hak sahibi var. Bunların 240 tanesi bu konutlarda oturabilecek. İhtiyaç oldukça devletimizin imkanı oldukça geri kalanları yapmaya devam edeceğiz. Bu konutlar fiyatları 53 bin TL ile 65 bin TL arasında yüzde 15’i peşin. Kalanı ev tesliminden sonra taksitleri 225 TL ile 325 TL arasında 15 yıl vade ile aylık öder gibi ev sahibi olacaksınız” dedi.

Bayraktar konutların planlanandan önce teslim edileceğini açıklayarak, “TOKİ olarak Türkiye’de çok büyük işler yaptık. 500 bin konutun yaklaşık 400 bin konutu sosyal amaçlı konutlardır. Bunların bir kısmı alt gelir konumuna, bir kıskı orta gelir konumuna bir kısmı ise gece kondu dönüşüm konumuna yapıldı. Konutlar yapılırken modern hayatın gerektirdiği donanımlarla birlikte yaptık. Okullar, sağlık ocakları, bahçeler, parlak ve camileri ile birlikte yaptık. Çok büyük gayret gösterdik. TOKİ sizlerin duasıyla bereketli bir çalışma sergiledi. Bende Of’un bir evladı olarak Of’ta büyük bir çaba sergiledim. Bunların teslim süreci 14 ay olarak belirlenmişti ama bu sonu ile 2012 yılının başında TOKİ bu konutları sizlere teslim edecek” dedi.

240 konut için 2 bin 411 başvuru kabul edildi. Başvurular arasında üç şehit ailesinin yaptığı başvurular kuraya tabi tutulmadı. Şehit yakınları Ayşe Karaca, Hanife Kamiloğlu ve Ahmet Ekşi’nin oturacağı konutlar ise Erdoğan Bayraktar’ın yaptığı kura ile belirlendi.

Diğer hak sahipleri Of Noteri nezaretinde yapılan kura çekimi ile belirlendi. Kuradan çıkıp hak sahibi olun Oflular, çok mutlu olduklarını belirterek, “Devletimize çok teşekkür eriyoruz” dediler.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları