Trabzonspor Dinamo Minsk Maçı Geniş Özeti

Trabzonspor Dinamo Minsk Maçı Geniş Özeti
eca-star-reklam

Trabzonspor-logoTrabzonspor Dinamo Minsk maçı 0 0 bitti. Trabzonspor ilk maçta 1-0 yendiği Dinamo Minsk’i Avni Aker’de konuk etti. Trabzonspor Dinamo Minsk ile 0-0 berabere kalarak UEFA Avrupa Ligi Playoff turuna yükseldi. İşte Trabzonspor Dinamo Minsk maçı özeti.

Trabzonspor Dinamo Minsk maçı bitti -(maç özeti MS: 0-0) – UEFA Avrupa Lig 3. öneleme rövanş maçında Trabzonspor sahasında Dinamo Minsk ile karşı karşıya geldi. Trabzonspor Dinamo Minsk maçı golleri ve önemli anları canlı yayın anlatımı ile ankarahaber.com’da oldu. Trabzonspor deplasmanda 1-0 yendiği Dinamo Minsk takımı ile Avni Aker’de 0-0 berabere kalara UEFA Avrupa Ligi Play Off turuna yükseldi.

İşte Trabzonspor Dinamo Minsk maçı özeti ve önemli dakikaları..

Trabzonspor’da tek hedef 1-0’ın rövanşında Dinamo Minsk’i yenere UEFA Avrupa Ligi Playoff turuna kalmaktı.

TRABZONSPOR: 0 – 0: DİNAMO MİNSK

İKİNCİ YARIDAN DAKİKALAR

Ve maçın hakemi Trabzonspor Dinamo Minsk maçının 90 dakikasını bitiren son düdüğü çalıyor. Trabzonspor deplasmanda 1-0 mağlup ettiği Dinamo Minsk takımı ile kendi sahasında 0-0 berabera kalara UEFA Avrupa Ligi Playoff turuna yükseliyor.

90+4. dakika. Son dakikalarda Trabzonspor üst üste yakaladığı net go fırsatlarından Henrque ve Olcan’la faydalanamadı. Bu da gösteriyorki Trabzonspor’un çok net bir forvete ihtiyacı var..

90+2. dakika: Bu kez sol kanattan rakip ceza alanına giren Olcan, rakibinden sıyrılmak isterken topu kaybetti.

90+1. dakika: Trabzonspor kontra atağında Malouda, pasını sol kanattan ceza alanına giren Henrique’ye pasını verdi. Henrique, sol çaprazdan ceza alanına girip şutunu çekti ama top sağ direğin yanından dışarıya gitti.

90. dakika: Mücadelenin sonuna 4 dakika ilave edildi.

87. dakika: Bordo mavililer, rakip ceza alanına yakın bir noktadan sağ kanattan serbest vuruş kullandı. Paslaşılarak kullanılan serbest vuruş sonrasında Olcan, sert bir şut çekti ama top üstten dışarıya gitti.

85. dakika: Trabzonspor kalecisi Onur’un gönderdiği uzun topu Henrique kafasıyla Malouda’ya indirmek istedi ama top doğrudan dışarıya gitti.

83. dakika: Dinamo Minsk’te son oyuncu değişikliği. Oleg Veretilo oyundan çıktı ve yerine Vitali Trubilo oyuna girdi.

81. dakika: Dinamo Minsk, Trabzonspor ceza alanına yakın bir noktadan sol çaprazdan serbest vuruş kullandı. Stasevich, kaleye sert bir şut çekti ama Onur, son anda topu tokatladı.

80. dakika: Etkili gelişen bordo mavili ekibin atağında Malouda, ceza alanı sağ tarafından uzak kale direğine ortasını yaptı ama savunma araya girdi.

78. dakika: Kullanılan köşe vuruşunda kale sahasına gönderilen topu yine savunmamız uzaklaştırdı.

77. dakika: Sağ kanattan gelişen Dinamo Minsk atağında Stasevich ceza alanına ortasını yaptı ama savunmamız topu uzaklaştırdı.

75. dakika: Kullanılan serbest vuruşta Olcan, topu doğrudan kaleye gönderdi ama top farklı şekilde dışarıya gitti.

74. dakika: Gelişen Trabzonspor atağında sağ kanatta topla buluşan Volkan, rakibinden sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

72. dakika: Bu arada orta alanda bir pozisyonda faul bekleyen Nikolic, itirazlarını sürdürünce sarı kart gördü.

70. dakika: Oyuna yeni giren Malouda, sol kanattan atağa çıktı ve pasını Celutska’ya verdi. Celutska, son çizgiye inip ortasını yaptı ama top doğrudan dışarıya gitti.

65. dakika: Sol kanattan gelişen konuk ekip atağında Figueredo’ya atılan pasta top Aykut’un kontrolünde dışarıya gitti.

63. dakika: Dinamo Minsk’te de oyuncu değişikliği. Carles Coto oyundan çıktı ve yerine Vladimir Khvaschinski oyuna giren isim oldu.

62. dakika: Trabzonspor’da Giray Kaçar oyundan çıktı ve yerine Aykut Demir oyuna girdi.

60. dakika: Bu arada Trabzonspor savunmasında Giray Kaçar, değişiklik istedi ve Giray birazdan oyundan çıkabilir.

58. dakika: Sol kanattan gelişen Dinamo Minsk atağında Figueredo, ceza alanına girmek istedi ama savunmamız araya girdi.

56. dakika: Orta alandan sol kanattaki Volkan’a atılan uzun topta Volkan, topu kontrol etti ama ceza alanı içinde topu kaybetti.

54. dakika: Bu kez gelişen Dinamo Minsk atağında ceza alanındaki Figueredo, topu kontrol etmek isterken yerde kaldı ve oyun devam etti.

52. dakika: Bordo mavili ekip yine sol kanattan etkili geldi. Adrian, ceza alanı içinde bulunan Volkan’a pasını attı. Volkan zorda olsa kaleye şutunu çekti ama top yine kalecide kaldı.

50. dakika: Trabzonspor atağı sol kanattan çok etkili gelişti. Volkan, rakibinden çok güzel sıyrıldı ve ceza alanına girdi ve kale sahasına ortasını gönderdi ama savunmanın da müdahalesiyle top kaleci Sulima’da kaldı.

48. dakika: Trabzonspor savunmasında rakip savunma arkasına koşu yapan Adrian’a uzun bir top atıldı. Adrian topu aldı ve sol kanattan ceza alanına yerden sert ortasını yaptı ama top kaleci Sulima’da kaldı.

47. dakika: Bordo mavililer rakip yarı alandan serbest vuruş kullandı. Sağ kanada açılan topta Henrique, rakibine faul yaptı.

46. dakika: Mücadelenin ikinci yarısı Dinamo Minskli oyuncuların vuruşuyla başladı.

İLK YARIDAN DAKİALAR

Ve maçın hakemi Trabzonspor Dinamo Minsk maçının ilk yarısını bitiren son düdüğü çalıyor. Trabzonspor Dinamo Minsk maçı ilk yarı sonucu 0-0

45. dakika: Karşılaşmanın İsviçreli hakemi ilk yarının sonuna 1 dakika ilave etti.

44. dakika: Dinamo Minsk savunmasından Trabzonspor ceza alanına yüksek bir top gönderildi ama savunmamız topu uzaklaştırdı.

43. dakika: Trabzonsporlu oyuncular final paslarında daha dikkatli davransalar bu dakikaya kadar golü bulmamaları için hiç bir neden yoktu. İkinci yarıda Minsk takımı daha fazla açık vermeye başlayacaktır.

42. dakika: Etkili gelişen Trabzonspor atağında ceza alanına yüksek gönderilen topta Volkan karşı karşıya kaldı ama pozisyon için ofsayt bayrağı kalktı.

40. dakika: Bu dakikayı Dinamo Minskli oyuncuların kendi aralarında paslaşmalarıyla geride bıraktık.

38. dakika: Dinamo Minsk, Trabzonspor yarı alanından sol kanattan serbest vuruş kullandı. Ceza alanına yapılan ortada Soner, topu karşılayan isim oldu.

36. dakika: Bu kez sağ kanattan gelişen atakta Zeki, ceza alanına ortasını yaptı. Kaleci Sulima ve Henrique topa beraber hareketlendi ama ofsayt bayrağı kalktı.

34. dakika: Sol kanattan gelişen Trabzonspot atağında Volkan, pasını ceza alanı içindeki Henrique’ye atmak istedi ama araya savunma girdi.

32. dakika: Orta alanda gerçekleşen ikili mücadelede Soner, rakibine sert bir faul yaptı.

30. dakika: Gelişen Trabzonspor atağında Adrian, sol kanattan ceza alanı dışından sert bir şut çekti ve top kaleci Sulima’dan döndü ve ardından savunma topu uzaklaştırdı.

26. dakika: Bir başka Dinamo Minsk atağında ceza alanına yapılan ortada savunmamız topu uzaklaştırdı.

24. dakika: Bu kez gelişen Dinamo Minsk atağında Stasevich, ceza alanı dışından sert bir şut çekti ama top üstten dışarıya gitti.

22. dakika: Dinamo Minsk yarı alanında topla buluşan Adrian, sol kanattan ceza alanına koşu yapan Volkan’a ara pası attı ama kaleci Sulima, erkenden çıkıp topu kontrol etti.

20. dakika: Kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada top herkesi aştı ve sol kanada geçti. Sol kanattan bu kez Volkan, ceza alanına ortasını yaptı ama Henrique, topa dokunamadı.

19. dakika: Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada savunma topu karşıladı. Bu kez sol kanattan bir orta daha yapıldı ama kaleci Sulima topu kontrol etti.

17. dakika: Sağ kanattan gelişen Dinamo Minsk atağında ceza alanına yapılan yüksek ortada herkesi aşan top doğrudan dışarıya gitti.

14. dakika: Hızlı gelişen Trabzonspor atağında Henrique pasını ceza alanına sol çaprazdan giren Adrian’a verdi. Adrian, rakibin baskısına rağmen vuruşunu yaptı ama top üstten dışarıya gitti.

12. dakika: Bordo mavili ekibin yarı alanında gerçekleşen ikili mücadelede Zeki, rakibinin sert müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

10. dakika: Dinamo Minsk, Trabzonspor yarı alanından sağ kanattan serbest vuruş kullandı. Ceza alanına yapılan ortada Trabzonspor savunmasından Mustafa yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

9. dakika: Bordo mavililer, bu kez ceza alanına daha yakın bir noktadan serbest vuruş kullandı. Ceza alanına yapılan ortada rakip savunma topu uzaklaştırdı.

7. dakika: Hızlı gelişen Trabzonspor atağında topla buluşan Henrique, Kontsevoi’nin müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

5. dakika: Kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına gelen topu kaleci Onur, kale sahası içinde uzaklaştırdı. Ardından ceza alanına bir orta daha geldi ve Mustafa son anda topu uzaklaştıran isim oldu.

4. dakika: Adrian, kullandığı serbest vuruşta topu doğrudan kaleye gönderdi ama top kaleci Sulima’da kaldı.

3. dakika: Bu kez sağ kanattan gelişen Trabzonspor atağında topla buluşan Olcan, rakibinin müdahalesiyle yerde kaldı ve ceza alanı yakınlarından serbest vuruş kullanılacak.

2. dakika: İlk atak Dinamo Minsk’ten geldi. Sağ kanattan gelişen atakta Adamovic, Soner’i geçmek isterken topu kaybetti ve ardından faul yaptı.

1. dakika: Karşılaşma Trabzonsporlu oyuncuların vuruşuyla başladı. Trabzonspor’a sonsuz başarılar dileriz.

Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında deplasmanda 1-0 yendiği Belarus’un Dinamo Minsk takımını Hüseyin Avni Aker’de konuk ediyor.

HAKEM: Stephan Studer

STAT: Hüseyin Avni Aker Stadı

SAAT: 21:00

YAYIN: Smart Spor & ankarahaber.com Canlı Anlatım

TRABZONSPOR: Onur, Mustafa, Giray, Celustka, Zeki, Soner, Volkan Şen, Aykut, Adrian, Olcan, Henrique

D. MINSK: Sulima, Politevich, Veretilo, Kontsevoi, Simovic, Nikolic, Danilov, Figueredo, Stasevich, Adamovic, Carlos Coto

Hüseyin Avni Aker Stadı’nda 21:00’de başlayacak karşılaşmayı İsviçre Futbol Federasyonu’ndan Stephan Studer yönetecek. Studer’in yardımcılıklarını Sandro Pozzi ve Sladan Josipovic yapacak.

AKÇAY FİRE VERMEDİ

Trabzonspor’a sezon başında pilot takımı 1461 Trabzon’dan gelen teknik direktör Mustafa Akçay, bordo-mavili takımın başında yenilgi yüzü görmedi.

Karadeniz ekibinin başında şu ana dek 3’ü hazırlık, 3’ü de UEFA AvrupaLigi maçı olmak üzere 6 karşılaşmaya çıkan Mustafa Akçay, bu maçlarda 5 galibiyet ve 1 beraberlik yaşadı.

İlk kez Süper Lig kulübü çalıştırmasına karşın hazırlık maçları ve UEFA Avrupa Ligi maçlarındaki sonuçlarla yenigörevine iyi bir başlangıç yapan Akçay, bunu sürdürmek amacında.

TEK EKSİK COLMAN

Trabzonspor’un Dinamo Minsk ile yaptığı ilk maçta kırmızı kart gören Arjantinli oyuncu Gustavo Colman’ın haricinde eksik oyuncu bulunmuyor.

Bordo-mavililerin Chelsea Kulübü’nden transfer ettiği ve Dinamo Minsk ileoynanılan ilk maçta sonradan oyuna giren Malouda, karşılaşmada görev alması halinde ilk kez Hüseyin Avni Aker Stadı’nda bir maçta taraftarı önüne çıkacak.

TUR GEÇİLİRSE YILDIZ GELİYOR

UEFA Avrupa Ligi’nde Dinamo Minsk ile 3. ön eleme turu rövanş maçına çıkacak olan Trabzonspor’a turu geçmesi halinde bir yıldız oyuncu transferi daha yapılacak. Yeni oyuncu müjdesini veren başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, takıma önemli takviyeler yaptıklarını ve maddi bir sıkıntıyaşamadıklarını söyledi.

Hacıosmanoğlu, “Hocamızın raporuna görehareket ederek gerekli görülen mevkiye takviye yapacağız. Bu forvet ya da başka yer olur. Camiamıza yakışan bir oyuncu alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

RAKİP FORMDA

Dinamo Minsk, Belarus Ligi’nin 19. haftasında kendi sahasında konuk ettiği Dinamo Brest’i 3-2 mağlup etti ve üçüncü sıraya yükseldi.

Bu galibiyetle bitime 3 hafta kala lider Shakhtyor Soligorsk’un 15 puan gerisinde üçüncü sıraya yükselen Dinamo Minsk, gelecek hafta deplasmanda Slavia Mozyr’le karşılaşacak.

AKÇAY: “AKILLI MÜCADELE EDECEĞİZ”

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, Dinamo Minsk karşısında akılcı bir oyun oynayacaklarını vurgulayarak, “Sonuçta karşımızdakontratağı çok iyi oynayabilen bir takım var. Biraz stratejik olarakkonuşuyum sadece akılcı oynayacağımızı söyleyebilirim” dedi.

Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında deplasmanda 1-0 yendiği Belarus’un Dinamo Minsk takımını bugün ağırlayacak.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları