Torba Yasa Teklifi Genel Kurul’da Kabul Edildi

Torba Yasa Teklifi Genel Kurul’da Kabul Edildi
eca-star-reklam

tbmmTorba Yasa ne zaman. Torba yasa çıkacak mı? Torba yasadan kimler faydalanacak. Torba Yasa Teklifi 2 haftalık çalışmanın ardından Genel Kurul’da 208 oyla kabul edildi.

Özel hayatın gizliliğinin ihlali durumlarında internete erişimin Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından önlenmesinin de öngörüldüğü 125 maddelik Torba Yasa Teklifi ile ilgili Genel Kurul’da yapılan görüşmeler tamamlandı, maddelerin tamamı kabul edildi.

125 MADDELİK TEKLİF METNİ KABUL EDİLDİ

Kamuoyunda “Torba Yasa” olarak bilinen ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin geçen haftadan bu yana yapılan görüşmeleri tamamlandı ve toplamda 125 madde olan teklif metni kabul edildi.

208 OYLA KABUL EDİLDİ

Oylamanın tamamlanmasının ardından TBMM Başkanvekili Meral Akşener, 229 oy kullanıldığını,208 kabul, 21 red oy kullandığını açıkladı ve tasarının kabul edilerek kanunlaştığını söyledi.

CHP: DAVA AÇACAĞIZ

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, teklif metni içinde bulunan olumlu maddeleri desteklediklerini, olumsuz maddelerle ilgili Anayasa Mahkemesine dava açacaklarını söyledi.

“HAYIRLARA VESİLE OLSUN”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “El birliği ile çıkarttığımız bu iyi ve güzel kanunun hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. hüseyin dedi ki:

    1947 doğumluyum.1970 yolundan 1990 yilina kadar çiftçilikle ugrastim.Yeni çikan torba yasasına gore emekli olma sansim varmi ?

  2. kıyasettin dedi ki:

    sayın başbakana ricamız var sicil bozuklulara afını cıkarmanı istiyoruz saygılarımla

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları