TOKİ Kayaşehir 18. ve 19. Bölge Başvuruları Nereye, Ne Zaman

TOKİ Kayaşehir 18. ve 19. Bölge Başvuruları Nereye, Ne Zaman
eca-star-reklam

İstanbul Kayaşehir 18. Bölge 1. Ve 2. Etap ile 19. Bölge Toplu Konut Uygulamaları kapsamında TOKi tarafından inşa ettirilen 1.100 adet konut, 23 Mart – 30 Nisan 2015 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş’nin İstanbul İli’ndeki tüm Şubeleri aracılığı ile Kuralı Satış yöntemi ile satışa sunuldu.

Toki, Başvuru ne zaman, nereye başvurulacak, Toki Konut, Kayaşehir yeni toplu konutlar, İstanbul Kayaşehir, Kimler alabilir, Toki Kayaşehir konut alma şartları,Toki’den konut imkanı, sosyal konutlar kaç para, Toki peşinat kaç para, toki taksit

Kayaşehir 18. Bölge 1. Ve 2. Etap ile 19. Bölge Toplu Konut Uygulamaları kapsamında yer alan konut tipleri 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon niteliğindedir. Başvuru sahipleri, başvuru tercihlerini 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut tiplerinden birisi için yapabilecekler.

FİYAT ARALIĞI
TOKİ 18.Bölge 1. ve 2. etap ile 19. Bölge fiyat liste şöyle
52,30 – 95,92 metrekare 1+1 daire 107 bin 800 TL ile 212 bin 561 TL,
58,29 – 125,45 metrekare 2+1 daire 136 bin 367 TL ile 255 bin 648 TL,
122,04 – 145,24 metrekare 3+1 daire 255 bin 773 TL ile 346 bin 668 TL,
169,05 – 172,59 metrekare 4+1 daire 366 bin 507 TL ile 398 bin 458 TL arasında değişen fiyatlarla satışa çıktı.
ÖDEME SEÇENEKLERİ
Satışa konu konutların satış işlemleri aşağıda belirtilen peşinat ve vade seçenekleri ile gerçekleştirilecek.
a) %15 peşinat bedeli – bakiye borç için 96 ay vade
b) %20 peşinat bedeli – bakiye borç için 96 ay veya 108 ay vade,
c) %25 peşinat bedeli – bakiye borç için 96 ay, 108 ay veya 120 ay vade,
d) %40 peşinat bedeli – bakiye borç için 96 ay, 108 ay veya 120 ay vade,
ÖDEME PLANI
Taksit ödemeleri, sözleşme imzalama tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır. %40 peşinat bedeli ödeyecek olanların ilk taksit ödemeleri konut tesliminden sonra başlayacak ve dönemsel
artışları konut teslimini takip eden dönemde yapılacak. Borç bakiyesi ve aylık taksitler, sözleşme imzalama tarihine bakılmaksızın, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı uygulanarak artırılacaktır. %15, %20 veya %25 peşinat bedeli ödeyecek olanların ilk taksit ödemeleri, Sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay başlayacak olup, ilk 6 aylık dönemsel artış Ocak 2016 tarihinden itibaren başlatılacak.
KİMLER BAŞVURABİLECEK?
Söz konusu müracaatlar;
a. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri (Emekli Sandığından Hak
Sahibi Belgesi olan ve daha önce Şehit Ailelerine, Maluller ile Dul ve Yetimlerine açılan
faizsiz konut kredisinden yararlanmamış olanlar),
b. En az %40 Engelli Vatandaşlar,
c. Diğer Alıcı Adayları olmak üzere 3 ayrı kategoride kabul edilecek.
Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecek.
En az %40 Engelli Vatandaşlara konut sayısının %5’i kadar kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecektir.
Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacak.
Diğer Alıcı Adayları İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecek.
BAŞVURU ŞARTLARI
Konut satın almak için başvuruda bulunanların İstanbul İl sınırları içerisinde 2 (iki) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.).
Yine konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha
önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet
başvuru yapılabilecektir (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacak.
BAŞVURU BELGELERİ
Başvuru Formu ile birlikte aşağıda yer alan belgeler eksiksiz olarak Bankaya teslim edilecektir. Eksik evrak ibraz edenler kuraya katılma haklarını kaybedecekler.
a. Nüfus Cüzdanı fotokopisini,
b. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından alacakları “Belgeyi”,
c. Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 40 engelli olduğuna dair) ibraz edeceklerdir.
Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin İstanbul İli’ndeki Şubelerine başvurarak, 5.000.-TL (Beşbin Türk Lirası) tutarındaki başvuru bedelini 23 Mart – 30 Nisan 2015
tarihleri arasında yatıracak (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) ve başvurdukları grup ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi”ni imzalayacaklar.
KURA TARİHİ
TOKİ Kayaşehir 18. Bölge 1. Ve 2. Etap ile 19. Bölge Toplu Konut Uygulamaları kapsamında kapsamında satışa sunulmakta olan konut adedinden fazla başvuru olduğu takdirde, başvuruların tamamlanmasından sonra, başvuruda bulunanların noter huzurunda “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” 06 Mayıs 2015 tarihinde çekilecektir. Kura çekim işlemleri 2. ve 3. maddelerde
belirlenen kategori önceliğine göre gerçekleştirilecek. Konut sayısından daha az başvuru olduğu takdirde “Konut Alma Hakkı ve Belirleme Kurası” çekilmeyerek, İdarenin belirleyerek kullanıma
açacağı bloklar arasından, kategori önceliğine göre başvuru sırası esas alınarak konut seçimleri yapılacak. Kura çekildiği takdirde 1. kategoride çekilen kura sadece konut belirlemeye yönelik
olacak.
SATIŞ TAKVİMİ
Kura sonucu konut satın alma hakkı kazanarak konutu belirlenen veya konut sayısından az başvuru olması nedeni ile başvuru sırasına göre konut seçimi yapan alıcılar; peşinat bedelinden (%15, %20, %25 veya %40) başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutarı 11 Mayıs – 19 Haziran 2015 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş. Başakşehir Şubesine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklar.
TOKİ 23. Bölge Fiyat, Ödeme Planı, Başvuru Bilgileri
“İstanbul Kayaşehir 23. Bölge Alt Gelir Grubu Konut Projesi” kapsamında TOKi tarafından inşa ettirilen 400 konut, 23 Mart – 30 Nisan 2015 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş’nin İstanbul İli’ndeki tüm Şubeleri aracılığı ile Kuralı Satış yöntemi ile satışa sunuldu.
TOKİ Kayaşehir 23. Bölge Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamında, B1 tipi 2 oda 1 salon nitelikli brüt 75,1 m 2 büyüklüğe sahip 400 adet konut satışa sunulacaktır. Konutların peşinat bedeli üzerinden %0,5 (binde beş) banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden yüzde %5 (yüzde beş) BSMV satış aşamasında Banka tarafından tahsil edilecek.
TOKİ 23. Bölge Alt Gelir Grubu fiyat listesi
75,1 metrekarelik 400 adet 2+1 daire 135 bin 570 TL ile 158 bin 836 TL arasında değişiyor. TOKİ Kayaşehir 23. Bölge için ödeme planı yüzde 12 peşinattan sonra 657, 90 TL’den başlayan taksitlerle 180 ay vade.
KİMLER BAŞVURABİLECEK?
Söz konusu müracaatlar; 1. Kategori: Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri (Emekli Sandığından Hak Sahibi Belgesi olan ve daha önce Şehit Ailelerine, Maluller ile Dul ve Yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinden yararlanmamış olanlar), 2. Kategori: En az %40 Engelli Vatandaşlar, 3. Kategori: Diğer Alıcı Adayları. olmak üzere 3 ayrı kategoride kabul edilecek.
BAŞVURU ŞARTLARI:
1. T.C. vatandaşı olması,
2. İstanbul İl sınırları içerisinde 2 (iki) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.
3. Başvuru sahiplerinin kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmaması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.
4. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.
5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.
6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.700-TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.700-TL olması) gerekmektedir.
7. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.
BAŞVURU İŞLEMLERİ :
Başvuru sahipleri;
1. Başvuru Formları kategoriye göre Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin İstanbul İli’ndeki tüm yetkili Şubeleri’nden 2 nüsha olarak temin edilecektir.
2. Aşağıda yer alan belgeler ve Başvuru Formu ile birlikte 23 Mart – 30 Nisan 2015 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin İstanbul İli’ndeki tüm yetkili Şubeleri’ne başvurulacaktır. Başvuru Formları Banka tarafından kategorisine göre numaralandırılarak başvuruda istenilen evraklarla teslim alınacak ve 1 nüsha da başvuru sahibine geri verilecektir.
3. Başvuru işlemleri sırasında 2. kategori ile 3. kategori başvuru sahiplerinden başvuru sırasında 2.000-TL başvuru bedeli alınacaktır. 4. Kimlik tespiti için Nüfus Cüzdanı ibraz etmek şartı aranacaktır. Başvurular şahsen yapılacaktır.
BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BİLGİ VE BELGELER :
Başvuru sahipleri, Nüfus Cüzdanı fotokopisini ve ayrıca;
 Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından alacakları “Belgeyi”
 Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 40 engelli olduğuna dair) ibraz edeceklerdir. Başvuru Formu ile birlikte yukarıda yer alan belgeler eksiksiz olarak Bankaya teslim edilecektir. Eksik evrak ibraz edenler kuraya katılma haklarını kaybedeceklerdir.
KURA TARİHİ :
Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 11 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin İstanbul İli’ndeki tüm Şubeleri’nden geri alabilecektir. “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde 07 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır.
Konut Alma hakkı ve Konut Belirleme kurasında;
 Konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup, aynı anda asil alıcıların konutları da kura ile belirlenecektir.
 Konut sayısının % 50’si kadar yedek alıcı belirlenecektir.
 Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır. Başvuru şartlarını sağladıklarını kanıtlayarak hak sahibi olanlar kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin kullanıma açacağı bloklar arasından gerçekleştireceklerdir.
KURALAR NASIL YAPILACAK?
Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecek.
En az %40 Engelli Vatandaşlara konut sayısının %5’i kadar kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacak.
Diğer Alıcı Adayları İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecek.
2. ve 3. kategori hak sahiplerine konutlar, %12 peşinat bedeli (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) ve borç bakiyesinin aylık taksitler halinde 180 ay boyunca ödenmesi koşulu ile satılacak olup, peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. 2. ve 3. kategori hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Yİ-ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olana göre artırılacaktır. İlk dönemsel artış teslim tarihine göre İdarece belirlenecek
Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde, faizsiz konut kredisinden faydalanacak hak sahipleri için tahsis edilen kredi tutarı konut peşinatına sayılacak, bakiye borç bulunması durumunda gayrimenkul satış sözleşmesi hükümleri uygulanacak.
TESLİM TARİHİ
Konutlar sözleşme imzalama tarihinden itibaren 36 ay içerisinde teslim edilecektir. Satış bedelleri KDV hariç bedeller olup, 3065 sayılı yasa kapsamında geçerli KDV oranı üzerinden Katma Değer Vergisi tutarı konutun teslimi öncesinde peşin tahsil edilecek, ayrıca vade sonuna kadar altı aylık artış dönemlerinin başında borç bakiyesine uygulanan artış tutarı üzerinden KDV tahsil edilecek.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları