TEOG 2014 MEB Tercih Yerleştirme Sonuçları Sorgulama

TEOG 2014 MEB Tercih  Yerleştirme Sonuçları Sorgulama
eca-star-reklam

2014 MEB TEOG YERLEŞTİRME SONUÇLARI TEOG sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. TEOG nakil işlemleri bugün başlıyor. TEOG sonuçlarından memnun olmayan veliler, öğrencilerin nakil işlemlerini yapmaya bugünden itibaren başlayabilirler. MEB TEOG sınavı sonuçlarına e-okul ile giriş yaparak ulaşabilirsiniz. E-Okul sistemi ile giriş yapan veli ve öğrenciler TEOG lise yerleştirme sonuçlarına ulaşabilirler. TEOG sonuçları velileri memnun etmedi; ancak sonuçlardan memnun olmayanlar nakil işlemlerine bugün başlayabiliyorlar. E-Okul ile TEOG yerleştirme sonuçları

MEB E-Okul TEOG Lise Kayıt İşlemleri (2014-2015 TEOG MEB Tercih ve Yerleştirme Sonuçları Sorgulama) TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı. TEOG Tercih sonuçları öğren, MEB TEOG yerleştirme sonuçları 2014, (MEB) TEOG yerleştirme sonuçları sorgulama robotu haberimizde. TEOG E-Okul Sonuçlarına Göre Kayıtlar Nasıl Yapılacak? e-Okul 2014 TEOG Lise Kayıt İşlemleri (2014-2015 TEOG MEB Tercih ve Yerleştirme, TEOG Lise Kayıtları İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? TEOG Tercihleri Nakiller Nasıl Yapılır?MEB TEOG sonuçları hesaplama TEOG (TEOG tercih robotu ve lise puanları öğrenme)

MEB E-Okul TEOG Lise Kayıt İşlemleri (2014-2015 TEOG MEB Tercih ve Yerleştirme Sonuçları Sorgulama) TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı. TEOG Tercih sonuçları öğren, MEB TEOG yerleştirme sonuçları 2014, (MEB) TEOG yerleştirme sonuçları sorgulama robotu haberimizde. TEOG E-Okul Sonuçlarına Göre Kayıtlar Nasıl Yapılacak? e-Okul 2014 TEOG Lise Kayıt İşlemleri (2014-2015 TEOG MEB Tercih ve Yerleştirme, TEOG Lise Kayıtları İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? TEOG Tercihleri Nakiller Nasıl Yapılır?MEB TEOG sonuçları hesaplama TEOG (TEOG tercih robotu ve lise puanları öğrenme)

TEOG sonuçlarını http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr’den açıklandı. TEOG Sonuçlarına göre öğrenciler Tercih Ettikleri A grubu veya B grubu Tercih listelerine atandılar. TEOG Tercih Sonuçlarına göre ise Kayıtlar başlayacak. TEOG Kayıtları ve ardından Nakil işlemleri başlayacak. Okulunden memnun olmayan TEOG Öğrencisi nakil işlemleriyle başka bir okula geçebilecek.

MEB 2014 TEOG Tercih Yerleştirme Sonuçları (e-okul veli bilgilendirme sistemi VBS) 2014 TEOG Tercih sonuçları açıklandı. Öğrencilerin heyecanla bekledikleri Teog sonuçları açıklandı. MEb tarafından açıklanan teog sonuçları haberimizin devamında. Öğrencilerin sabahtan beri süren bekleyişi nihayet sona erdi. Teog tercih sonuçları açıklandı. Teog tercih sonuçları haberimizde! 2014 yılında ilk kez gerçekleştirilen Teog sınavı sonuçlarından sonra tercih sonuçları da açıklandı. 2014 Meb Teog Tercih sonuçlarınızı haberimizin devamında öğrenebilirsiniz. Teog tercih sonuçları ile ilgili bekleyiş nihayet sona eriyor. Liseye başlayacak olan öğrenciler için yapılan Teog sınavı tercih sonuçları açıklandı. Tüm öğrencilerin gözü Meb’in yapacağı açıklamada. Teog tercih sonuçları için bekleyiş sona erdi.e-Okul 2014 TEOG Lise Kayıt İşlemleri (2014-2015 TEOG MEB Tercih ve Yerleştirme Sonuçları Sorgulama)

TEOG (Temel Orta öğretim Geçiş Sınavı) sonuç bilgileri MEB tarafından açıklandı.Daha önce MEB tarafından yapılan bilgilendirme açıklamasına göre 21.08.2014 tarihi itibariyle açıklanacaktı. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sayfası çok fazla giriş sebebiyle kilitlendi. Bu sebepten dolayı TEOG açıklaması bu teknik arızadan dolayı gecikti.

Teog tercih sonuçları bugün açıklanıyor. Öğrencilerin heyecanla bekledikleri Teog tercih sonuçları çıklandı. Meb’in yayınladığı takvime göre bugün açıklanması beklenen Teog sonuçları için öğrencilerin heyecanlı bekleyişi sonunda bitti. Teog tercih sonuçları için sabırsızlıkla bekleyen öğrencilerin bekleyişi bugün sona eriyor. Teog tercih sonuçları ile ilgili Bakan Nabi Avcı neler söyledi? Teog tercih sonuçları haberimizin devamında.

TEOG TERCİH SONUCU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

MEB TEOG sonuçları hesaplama TEOG (TEOG tercih robotu ve lise puanları öğrenme). MEB TEOG’da sonuçlar açıklandı. Liseye yerleştirme sınav sonuçları TEOG’un bugün açıklanacağı duyurulmuştu. TEOG Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklama yapmasıyla birlikte her an açıklanabilir denildi, Adaylar yerleştirme işlemi sonucunda öğrenim görmeye hak kazandıkları okulları görecek. TEOG sonuçları bugün http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tr adreslerinde. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecek. Öğrencilere ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek. TEOG tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından 25-28 Ağustos tarihleri arasında nakil başvuruları başlayacak. MEB TEOG sonuçları hesaplama TEOG (TEOG tercih robotu ve lise puanları öğrenme)

NAKİL KONTENJANLARINI İNTERNETTEN ÖĞRENİLEBİLECEK

Nakil işlemlerine ilişkin ilk başvurular, 25-28 Ağustos’ta alınacak ve sonuçlar 29 Ağustos saat 19.00’da ilan edilecek.
Eylül sonuna kadar haftalık periyotlarla gerçekleştirilecek nakiller, okulların ilan edilen boş kontenjanları için yapılacak. Öğrenciler, her bir nakil talebinde tek okul tercihinde bulunacak. Başka bir resmi veya özel okula nakil talebinde bulunan öğrencilerden boşalacak kontenjanlar bir sonraki haftanın boş kontenjan listesinde yer alacak. Nakil talebi gerçekleşenler ve boş kalan kontenjanlar e-okul sisteminden ilan edilecek. 26 Eylül’den sonra yapılacak nakil başvuruları, ortaöğretim kurumları arasında nakil esaslarına göre taban puanlar esas alınarak gerçekleştirilecek. Nakil kontenjanları ile işlemleri ve ilgili bütün duyurular Milli Eğitim Bakanlığının “e-okul.meb.gov.tr” adresinden ilgililerin ve kamuoyunun bilgisine sunulacak. MEB TEOG sonuçları hesaplama TEOG (TEOG tercih robotu ve lise puanları öğrenme)

Nakilde ilk gün nasıl geçti?

TEOG sistemi kapsamındaki yazılılarda soru iptalleri ve tercih sürecinin ardından sıra nakil dönemine geldi. Ancak, ailelerin ve eğitimcilerin karşılaştığı sorunlar devam ediyor.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında istediği okula yerleşemeyen öğrenciler için nakil başvuruları dün başladı ama e-Okul sistemindeki hata nedeniyle öğrenciler başvurularını yapamadı. Hürriyet’in haberine göre yaklaşık 1 milyon 273 bini aşkın öğrencinin katıldığı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geciş (TEOG) sistemi kapsamındaki yazılılarda soru iptalleri ve tercih sürecinin ardından sıra nakil dönemine geldi. Ancak, ailelerin ve eğitimcilerin karşılaştığı sorunlar devam ediyor. Dün başlayan nakil sürecinde e-Okul sistemine girince öğrencilerin karşısına T.C kimlik numaraları ile doğum tarihlerini girmeleri istendi. Bu bilgileri giren öğrenciler sistemde hata olduğu için nakil başvuruları yapamadı. Dün akşam saatlerine kadar bilgisayar başında bekleyen öğrenci, veli ve eğitimciler başvuru işlemlerini tamamlayamadı. Ayrıca e-Okul üzerinden açıklanması beklenen, okulların boş kontenjanları ve taban puanları da dün 12.00’ye kadar yayınlanmadı. Sabah saatlerinden itibaren bilgisayar karşısında bekleyen veli ve öğrenciler okulların kontenjan ve taban puan bilgilerini öğrense de bir işe yaramadı. Özel okula gitmek isteyen öğrencilerin nakil başvuru işlemleri gerçekleştirilemedi.

Liselerin taban puanları açıklandı

MEB yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından liselerin taban puanlarını açıkladı. Açıklanan puanlarda ise Anadolu Liseleri’nin en yüksek puanlara sahip olduğu görüldü.

Hızlı Paylaş1 sayfayı tweetle1 facebookda paylaşSayfayı Yazdır
Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz hafta açıkladığı Temel Eğitimden Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (TEOG) yerleştirme sonuçlarının ardından, dün de okulların taban puanlarını açıkladı.

Açıklanan taban puanlarda ise Anadolu Liseleri’nin en yüksek puanlara sahip olduğu görüldü. Vatan gazetesinin aktardığı habere göre Türkiye genelinde Anadolu Lisesi statüsündeki okullardan Galatasaray Lisesi 497 puanla birinci sırada yer aldı. Hemen ardından da eski ismiyle İstanbul Erkek Lisesi olan İstanbul Lisesi 496 puanla ikinci sırada yer aldı. Üçüncü sırada da yine en fazla tercih edilen okullardan 495 puanla Kabataş Erkek Lisesi en yüksek taban puanlı üçüncü okul oldu.

İstanbul’da çok sayıda Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin taban puanı 100’ün altına gelirken, Silivri’de bulunan Selimpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin puanı 45, en yüksek Anadolu İmam Hatip Lisesi puanına sahip okul ise 474 puanla Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

KAYIT OTOMOTİK
Sonuç bilgilerinde, kaydının yapıldığı okul bilgileri bulunacak. Ayrıca, SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları bildirilecek. Yerleştirme işlemi yapıldıktan sonra resmi ve özel okulların açık kalan kontenjanlarına ortaöğretim yönetmeliğinin nakil esasları doğrultusunda, yerleştirmeye yönelik nakil yoluyla öğrenci kaydedilecek.

KESİN KAYITLI SAYILACAK
Tercih başvuruları alındıktan sonra ortaöğretime yerleştirme işlemi, puan üstünlüğü esasına göre öğrencilerin YEP’ine ve tercih başvurularına göre Bakanlıkça belirlenmiş kontenjanlara yaptı. Tercih başvurularından sonra ortaöğretime yerleştirme işlemi, öğrencilerin okul tercih kodlarına göre oluşturdukları A grubu tercihleri öncelikli olmak üzere ve okul türlerini içeren B grubu tercihleri dikkate alındı. Öncelikle, öğrencilerin 15 adet okul tercih kodlarına göre oluşturdukları tercihlerini içeren A grubu tercih başvurularına göre yerleştirme işlemi puan üstünlüğü esasına dayalı olarak yerleştirmeye esas puanına (YEP), tercih başvurularına göre önceden belirlenmiş kontenjanlara yapıldı. A grubu (okul tercih kodlarına göre yapılan tercih grubu) yerleştirmelerin sonunda tercih ettiği okullardan herhangi birisine yerleşen öğrenciler, yerleştikleri okullara kesin kayıtlı sayılacak.

TERCİH BAŞVURUSU SIRASINDA…
A grubu (okul tercih kodlarına göre yapılan tercih grubu) tercihlerine yapılan yerleştirme işlemi sonucunda herhangi bir tercihine yerleşemeyen öğrenciler, tercih başvuruları sırasında yaptıkları B grubu (okul türlerine göre yapılan tercih grubu) okul türü önceliğini içeren tercih başvurularına göre ikamet ettikleri adrese en yakın boş kontenjanı olan okula puan üstünlüğü esasına dayalı olarak yerleştirildi. Bu yerleştirmede öğrencinin B grubu tercih başvurusundaki önceliğini belirttiği okul türü sırasıyla dikkate alınarak ikametine göre yerleştirme işlemi yapıldı. Öğrencinin B grubu (okul türlerine göre yapılan tercih grubu) tercih başvurusundaki önceliğini belirttiği türe göre sırasıyla ikamet ettiği cadde/sokak/bulvar, ikamet ettiği mahalle, ikamet ettiği köy, ikamet ettiği bucak, ikamet ettiği ilçe ve tercih başvurusu sırasında seçeceği alternatif 3 (üç) ilçe geneline bakılarak yerleştirme işlemi yapıldı.

(MEB) TEOG yerleştirme sonuçları sorgulama robotu haberimizde. TEOG E-Okul Sonuçlarına Göre Kayıtlar Nasıl Yapılacak? e-Okul 2014 TEOG Lise Kayıt İşlemleri (2014-2015 TEOG MEB Tercih ve Yerleştirme, TEOG Lise Kayıtları İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? TEOG Tercihleri Nakiller Nasıl Yapılır?

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları