Tek Tip Asgari Ücret

Tek Tip Asgari Ücret
eca-star-reklam

Fakirlik sınırın üzerinde yer alan ve memurluk dışında çalışan her işçiye verilen asgari ücret belli başlı nedenlerden dolayı artış ve düşüş göstermeye devam ediyor ancak yasalar doğrultusunda bu düşüşlere bir engel konuldu ve artık asgari ücretin yalnızca artış göstereceği belirlendi.

Açlık sınırının üzerinde yer alan bu rakam ülke şartlarında geçinmek için çok da etkili bir rakam değil, bunu belirtmek gerekiyor fakat kişi başına düşen milli gelir ile kıyaslandığında ekonomik çalışmalar için bu rakam yeterli görülüyor. Kulislerde şimdilerde çok farlı bir konu gündeme gelmiş ve kulaktan kulağa dolaşıyor diyebiliriz, dilerseniz bu konuşmalara biraz kulak kabartalım ve ne hakkında konuşulduğunu hep birlikte öğrenelim.

Ülkemize sonradan gelmiş, sonradan Tc vatandaşı olmuş, ya da farklı mezhepte olan kişiler asgari ücret konusunda farklı bir hesaplama ile karşılaşıyordu ve TC. vatandaşlarına göre daha farklı bir rakam alıyorlardı ancak konuşulanlara göre asgari ücretteki bu oynama artık iptal edilecek ve sabit, yani tek tip asgari ücret ödemesi yapılacak! Din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapılmadan tek tip olarak sunulacak olan asgari ücretin net rakamı henüz belirlenmiş değil ancak bu söylenti çok yakın zamanda gerçeğe dönüşecek gibi görünüyor. Sitemizi sizler de takibe alarak güncel olarak bu rakamı öğrenebilir ve açıklandığı gün yine sitemiz üzerinden tüm detaylara çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları