Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn Kimdir ?

Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn Kimdir ?
eca-star-reklam

Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn Kimdir ? Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn ne zaman kral ilan edildi.  Maha Vajiralongkorn tatto giyimi, ilginç giyim stili

Ülkesinde askeri üniformadan başka kıyafet giymeyen Tayland kralı Almanya’nın Münih kentine gittiğinde çok farklı bir imaja bürünüyor.

Henüz kral olarak tahta oturmamışken Münih havalimanında çekilen görüntüleriyle tüm dünyayı şoke eden Vajiralongkorn yine aynı kentte, bu kez alışveriş yaparken görüntülendi.

64 yaşındaki Kral’ın üzerinde yine neredeyse tüm bedenini açıkta bırakan kısacık bir atlet ve altında kot pantolonla görüntülendi.
Alman Bild gazetesi, Kral’ın için ‘gizli memleketi’ olarak isimlendirdiği Münih kentinde istediği gibi giyinmeyi tercih ettiğini yazdı.

40 milyar dolar serveti olduğuna inanılan Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn’a Goi isimli sevgilisi eşlik etti.

Daha önce yayınlanan bir diğer fotoğrafta Kral, düşük belli pantolonu, atleti ve dövmeleriyle kameralara yakalanmıştı.

Tayland-Krali- Maha-Vajiralongkorn

Kral, Tayland Kraliyet Havayolları’nın uçağına binmeden önce önüne serilen kırmızı halıda yürümüş uçuş ekibi ve görevlileri selamlamıştı.


Tayland eski Kralı Bhumibol Adulyadej, 13 Ekim’de hayatını kaybetmişti. 70 yıl boyunca tahtta kalan Bhumibol, dünyanın en uzun süre görev yapan kralı unvanına sahipti.Maha Vajiralongkorn, 1972 yılında prens ilan edilmişti.

Tayland-Krali- Maha-Vajiralongkorn

Geleneklere uygun olarak 1978 yılında bir dönem bir Budist tapınağında inzivaya çekilen prens, daha sonra kraliyet hava kuvvetleri ve donanmasında görev yapmıştı.

Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn Kimdir ?

Maha Vajiralongkorn ( Temmuz 1952  Önceki Kral Bhumibol Adulyadej ve Kraliçe Sirikit Noah‘ın en büyük oğlu ve şimdiki Tayland kralıdır.

Babası Bhumibol Adulyadej ölmeden önce Tayland tahtının varisiydi. 13 Ekim 2016 yılında hayatını kaybeden babası Kral Bhumibol Adulyadej için daha fazla yas tutabilmek adına, en az 1 yıl kadar daha tahta geçmek istemediğini açıklamıştır.

Vajiralongkorn, Avustralya’nın Canberra’kentinde ki Duntroon Kraliyet Askeri Koleji’nden mezun oldu. askeri bir subay olarak, Avustralya, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri silahlı hizmetlerinde eğitim aldı. Nitelikli bir askeri pilot ve helikopter pilotudur. 1970’li yıllarda Tayland Komünist Partisi’ne karşı askeri operasyonlarda aktif rol aldı. 1975 yılından bu yana Thai Kraliyet Ordusu’nda kariyer subayı olarak görev yapmıştır. Ordu İstihbarat Müdürlüğünde kurmay subay olarak görev yaptı ve 1978 yılında Kral’ın kendi Koruma Taburunun başkanı oldu ancak aynı yıl, Budist rahibi olarak kalarak, askerlik kariyeri kesintiye uğrattı. Bu tüm Tay Budist erkeklerinde bir gelenektir.

Vajiralongkorn, Thai Kraliyet Ordusu Generali,Thai Kraliyet Donanması amirali ve Kraliyet Tayland Hava Kuvvetleri Hava Kuvvetleri Komutanı Mareşali ünvanlarını taşımaktadır

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları