Süper Final heyecanını Moldova’da yaşadı

Süper Final heyecanını Moldova’da yaşadı
eca-star-reklam

Süper Final heyecanını Moldova'da yaşadı

 

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, süper final heyecanını Moldova’daki Türk vatandaşları ile birlikte yaşadı. Fenerbahçe taraftarı olan Davutoğlu, Galatasaray’ı tebrik etti.

Moldovanın başkenti Kşinev’de, bu ülkede bulunan işadamları ile biraraya gelen Davutoğlu, Türk vatandaşlarının değerlendirmelerini aldı.

Davutoğlu, Kşinev’de camii inşa edilmesi konusunda Moldova başbakanından söz aldığını açıkladı.

Davutoğlu, iki ülke arasında vizelerin kalkması ve serbest ticaret anlaşmasının imzalanması ile birlikte işadamlarının karşılaştığı sorunların da büyük oranda kalkacağını belirtti.

GALATASARAY’I TEBRİK ETTİ

Davutoğlu, süper final heyecanını da Türk vatandaşları ile birlikte yaşadı. Berabere biten ve Galatasaray’ın şampiyon olduğu maç sonrasında Fenerbahçe taraftarı Davutoğlu, değerlendirmede bulundu.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Davutoğlu, şunları söyledi:

“Tabii sporda her zaman kazanan ve kaybeden taraf olacak. İki takım da büyük emek verdiler. Sadece bu maçta değil, bütün sezon boyunca büyük emek verdiler. Bu dönem play-off maçlarının ayrı bir heyecanı vardı. Bu sebeple nihai olarak kazanan takımı her surette tebrik etmek gerekir. Galatasarayı tebrik ediyoruz. Fenerbahçe de çok çaba sarfetti. Çok gerilimli bir maç oldu, her iki tarafın futbolcuları da bu gerilime rağmen centilmence müceadele ettiler. Tabii, kırmızı kartlar, sarı kartlar olmayasaydı, bunlar olmasaydı daha centilmence olsa belki daha iyi olurdu. Ama yine de bunu maçın heyecanına vermek lazım. Galatasaray’ı tebrik ediyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda da Türk sporu daha ilerleme kateder ve geçtiğimiz sene yaşanan sıkıntıların olmadığı, herkesin centilmence mücadele ettiği bir dönem gerçekleşir.”

“FENERBAHÇE’Yİ ANLAYIŞLA KARŞILAMAK LAZIM”

Kadıköy’deki maçta şampiyonluğu kaçıran Fenerbahçe’nin üzüntüsünü de anlayışla karşılamak gerektiğini belirten Davutoğlu, “Fenerbahçeliler bugün biraz üzüldüler onu da anlayışla karşılamak lazım. Kadıköy’de heyecanlı bir atmosfer vardı ama Galatasaray da sezon boyunca büyük emek verdi. Onu da tebrik ediyoruz. Avrupa Şampiyonlar liginde başarılar diliyoruz. Bu sezon geride kaldı, önemli olan gelecek sezon Türkiye’yi ülkemizi, ben Dışişleri Bakanı olarak da birinci derecede ilgilendiren, ülkemizin dışarıda iyi temsil edilmesi, her iki takımımıza da şampiyonlar liginde başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları