Skoda aynı anda iki yarışta boy gösterecek

Skoda aynı anda iki yarışta boy gösterecek
eca-star-reklam

Skoda aynı anda iki yarışta boy gösterecek

Skoda Motorsporları, 2 hafta önce İrlanda Rallisinde yaşanan tarihi başarının ardından bir ilk daha gerçekleştiriyor. Skoda Motorsporları Fabrika takımı eş zamanlı olarak aynı anda 2 farklı rallide kürsü için mücadele edecek. Juho Hanninen&Mikko Markkula ikilisi İtalya’da gerçekleştirilecek olan Avrupa Ralli Şampiyonasının 2. Ayağı olan İtalya Mille Miglia yarışında, Jan Kopecky&Pavel Dresler ikilisi ise aynı anda Çek Cumhuriyeti Ralli Şampiyonasının 3. Ayağı olan Sumava yarışlarında zirve için yarışacak.

Juho Hanninen İrlanda’da kazandıkları zaferden sonra Mille Miglia rallisi için daha optimist düşündüğünü belirterek “İtalya’da en iyi dereceyi yapmak istiyoruz. Bizim için yeni bir deneyim olacak. Ev sahibi takımların bu yarış için özel hazırlandıklarını ve çok hızlı olmak istediklerini biliyoruz. Ancak bizde en az onlar kadar hızlı olacağız” dedi.

Çek Cumhuriyeti Şampiyonasının ilk 2 ayağında birincilik kürsüsünde yer alan Jan Kopecky ise çok iyi bir performans sergilemek arzusunda olduğunu söylerken, sözlerine şöyle devam etti; “Sumava Rallisine en son 7 yıl önce katılmıştım. Hatıralarım canlandı. Yabancı olmadığımız, bizim için bilinen bir parkur. Skoda’dan çok büyük destek alıyoruz. Kendi evimizde zirveye çıkmak istiyoruz

Eş zamanlı başlayıp, aynı anda tamamlanması planlanan Mille Miglia Rallisi 15 etapta, toplam 257 kilometre, Sumava Rallisi ise 15 etap, 176 kilometreden oluşuyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları