Selden Zarar Gören KOBİ’lere Acil Destek Kredisi

Selden Zarar Gören KOBİ’lere Acil Destek Kredisi
eca-star-reklam

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, doğal afet, yangın, terör nedeniyle iş yerleri zarara uğrayan esnaf sanatkarlar ile KOBİ’lere KOSGEB tarafından 100.000 TL “Acil Destek Kredisi’ verileceğini açıkladı. Başvurular 17.10.2011 Pazartesi başlıyor.

Bakan Ergün’ün konuya ilişkin açıklaması şöyle:

‘’01.01.2011 tarihinden itibaren ülkemizde yaşanan doğal afetler (özellikle sel, su baskını, deprem) yangın, v.b. durumlardan etkilenen, bu durumu ilgili resmi makamlardan belgeleyen ve KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı olan işletmelere KOSGEB tarafından 100.000 TL üst limitli ‘Acil Destek Kredisi’ verilecektir.

Kredinin vadesi 24 ay olup; ilk 6 ayı ödemesiz, geri kalanı ise aylık eşit taksitler halinde ödemeli olacak ve kredi faizinin/kar payının tamamı KOSGEB tarafından karşılanacaktır.

İşletmeler kullanacakları kredi faiz desteği için bankalara, asgari 100.-TL olmak üzere, kredi tutarı üzerinden azami binde beş hizmet masrafını ve ipotek alınması halinde ise, ayrıca azami 750.- TL ekspertiz masrafını peşin olarak ödeyecektir.

Teminat sıkıntısı yaşayan işletmelerimiz diğer kredi faiz desteği modellerinde olduğu gibi bu modelde de Kredi Garanti Fonu A.Ş. (KGF)’den uygun koşullarda yararlanabileceklerdir. Ayrıca vergi ve SGK borcu olan işletmelerimiz, borçları kredi desteğinden mahsup edilmek suretiyle krediyi kullanabileceklerdir.

http://www.cabadak.com/wp-content/uploads/kobi-kuçuk-ve-orta-bütceli-isletmeler.jpg

KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı işletmeler; “Akbank T.A.Ş, Albarakatürk A.Ş., Anadolubank A.Ş , Denizbank A.Ş, Finansbank A.Ş, Garanti Bankası A.Ş, Türkiye Halk Bankası A.Ş, Türkiye İş Bankası A.Ş, Türkiye Finans Katılım Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O, Türk Ekonomi Bankası A.Ş, Şekerbank T.A.Ş. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş’’ şubelerinden herhangi birine doğrudan başvuruda bulunabileceklerdir. KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı olmayan işletmeler ise KOSGEB Veri Tabanına kayıt yaptırdıktan sonra, bankalara başvurabileceklerdir.

Başvurularla ilgili detaylı bilgilere, KOSGEB’in resmi internet sayfası www.kosgeb.gov.tr adresinden, 444 1 567 KOSGEB Çağrı Merkezi ve KOSGEB Rize Hizmet Merkezi Müdürlüğü 217 00 91 nolu telefondan ulaşılabilecektir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları