Şehit mezarına PKK’lı saldırısı

Şehit mezarına PKK’lı saldırısı
eca-star-reklam

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde Nevruz kutlamasında çıkan olaylarda göstericiler arasından açılan ateş sonucu şehit düşen ve Adana’nın Yüreğir İlçesi’ne bağlı İncirlik Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verilen polis memuru 28 yaşındaki Ahmet Toprakoğlu ‘nun mezar taşının siyaha boyandığını gören mezarlık görevlisi durumu polise bildirdi.

APO VE PKK YAZIYOR

Olay yerinde yapılan araştırmalar sonucu kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce, mezar taşındaki ‘Türk Bayrağı’ ve ‘Şehit’ yazısının üzerinin siyaha boyandığı ve mezarlık üzerine asılan bayraklara ‘APO’ ve ‘PKK’ yazıldığı saptandı. Polisler, olay yerinde yaptığı incelemelerin ardından üzeri yazılı bayrakları polis merkezine götürüp yerine yenileri astı. Mezarlık görevlisi de mezar üzerindeki siyah boyayı tinerle temizleyerek, kırmızıya boyadı.

PKK YÜZÜNÜ BU SALDIRIYLA BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ

Şehidin ağabeyi Yavuz Toprakoğlu , yapılan saldırıyla ikinci defa yıkıldıklarını belirterek, “Acımız çok yeni. Bu saldırıyla PKK yüzünü bir kez daha gösterdi. Şehitlerimiz bu vatan için canlarını verdiler. Biz bu tür provokasyonlara kapılmamalıyız. Ama herkesin şehitlerimize sahip çıkması lazım” dedi. Mezarlığın ışıklandırması olmadığı için olayın yaşandığını söyleyen Toprakoğlu, yetkililerden ışıklandırma yapılmasını istedi.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları