Şampiyonluk yarışı borsaya sıçradı

Şampiyonluk yarışı borsaya sıçradı
eca-star-reklam

Şampiyonluk yarışı borsaya sıçradı

Ligin zirvesindeki Galatasaray’ın hisseleri son bir ayda yüzde 60’tan fazla değer kazanarak 150 lira seviyesinden 244 liraya çıktı. Galatasaray hisselerindeki artış özellikle hafta başından beri hızlandı. Hafta başında 1.70 lira düzeyinde olan hisselerin bu haftaki artışı ise yüzde 44’ü buldu.

Son bir aylık dönemde Fenerbahçe hisseleri ise 43 liradan, 55 liraya çıkarak yüzde 30’a yaklaşan bir getiri elde etti. Fenerbahçe hisselerindeki yükseliş özellikle son iki günde hız kazandı. Çarşamba günü 48 lira seviyelerinde olan Fenerbahçe hisselerinin bu dönemdeki getirisi yüzde 15’i aştı.

Beşiktaş ile Trabzonspor hisseleri ise son bir aylık dönemde aynı performansı gösteremedi. Beşiktaş hisseleri bu dönemde 7 lira’dan, 6.80 TL’ye gerileyerek yaklaşık yüzde 3 kaybettirdi. Trabzonspor ise 14.65’ten, 15’e yükselerek yatırımcısına yüzde 2.5 kazandırdı.

Borsadaki oluşan son fiyatlara göre takımların piyasa değerleri ise şöyle sıralandı:

Fenerbahçe Sportif AŞ     1.369 milyar lira
Galatasaray Sportif AŞ     676 milyon lira
Trabzonspor Sportif AŞ      375 milyon lira
Beşiktaş Futbol yatırımları  276 milyon lira

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları