Şam’da okula saldırı: 9 öğrenci öldü

Şam’da okula saldırı: 9 öğrenci öldü
eca-star-reklam

Suriye’nin başkenti Şam’da bulunan El-Vafidin kampındaki El-Batıha Okulu’na havan toplarıyla düzenlenen saldırı sonucunda ilk belirlemelere göre 8 öğrenci ve 1 öğretmenin öldüğü bildirildi.Suriye resmi haber ajansı SANA’da yer alan haberde, ”teröristler tarafından düzenlenen saldırı” sonucunda 8 öğrencinin öldüğü iddia edildi.

Muhalif kaynaklar ise saldırının Esed güçleri tarafından düzenlendiğini ve ölü sayısının da 8 öğrenci ve 1 öğretmen olmak üzere 9 kişi olduğunu öne sürdü.

Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Okulun İsrail’in Golan Tepeleri’ni işgalinin ardından yerlerinden olan Suriyelilerin kaldığı Vefidin kampının içinde olduğu belirtildi.

ÇATIŞMALAR ŞİDDETLENDİ

Silahlı muhaliflerin Başkent Şam’a doğru ilerlemesi nedeniyle, Esad güçleri muhalifleri geri püskürtmek için saldırılarını artırdı. Bu da Şam’ın çevresindeki çatışmaların son günlerde şiddetlenmesine yola açtı.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi bugünkü çatışmalarda 16, dünkü çatışmalarda ise en az 200 kişinin öldüğünü duyurdu. Londra merkezli gözlemevi, ayrıca Şam’ı uluslararası havaalanına bağlayan stratejik yolun üzerindeki kontrol merkezinde de çatışmalar yaşandığını duyurdu.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları