PKK’nın Foça saldırısının kodları

PKK’nın Foça saldırısının kodları
eca-star-reklam

PKK teror orgut militanPolis, çok yönlü soruşturma ve tanık ifadelerinden 4 şüpheliyi tespit etti. İlk bilgilere göre; dört şüpheliden biri yöreyi bilen bir partinin yerel yöneticisi. Aralarında dikkat çekecek kadar güzel bir kadının da bulunduğu üç kişi ilçeye tatilci rolünde geldi.

PARMAK İZİ TESPİT EDİLDİ

Güvenlik kamerası görüntüleriyle de desteklenen bilgiler, yerel parti yöneticisi şahsın, üç şüpheliye rehberlik yaptığını, günler süren saldırı keşfinde yardımcı olduğunu gösteriyor. Teröristlerin saldırıyı zaman ayarlı pilli bombayla gerçekleştirdiği, bombanın infilak edip etmediğinden emin olmak için patlama anını sonuna kadar izlediği, bölgeden siyah otomobille kaçtığı ise kesinleşti. Polis, zanlıların parmak ve ayak izlerine ulaştı.

GÜZEL KADIN TAKTİĞİ

Patlamanın ardından, teröristlerin yakalanması için havadan ve karadan operasyon başlatan güvenlik güçleri, olay yerinde elde edilen çok sayıda delilin yanı sıra ilçe merkez, giriş çıkış güvenlik kameraları ile belde sakinlerinin ifadesinden önemli ipuçları elde etti. Henüz kesinleştirilmemiş bilgilere göre; Doğu’dan gelen üç şüpheliden kadın olanı özellikle seçildi.

BİR KİŞİ GÖZALTINDA

Tatilci üç kişiye rehberlik yapan ise bir partinin yerel yöneticisi. Saldırganların eşkal ve kimlikleri, henüz netleştirilmedi. Ancak zanlıların siyah bir otomobille olay yerinden kaçtıkları, parmak ve ayak izleri tespit edildi. Bölgede, askeri araçların geçişlerini takip eden ve yaklaşık 10 gün keşif yapan bombacıların, oyuncak arabalarda kullanılan pille çalıştırdıkları zaman ayarlı C4 plastik patlayıcıyı, saldırıdan kısa süre önce gömdüğü anlaşıldı. Olay sabahı daha önce belirledikleri, patlamayı net görebilecek yere saklanan teröristler, bombanın patladığından emin olduktan sonra siyah otomobille kayıplara karıştı.

Saldırıyla ilgili bir kişi gözaltına alınırken zanlılardan ikisinin bomba yapımı konusunda uzman olduğu bildirildi. Kullanılan bombanın, tahrip gücü yüksek, PKK ‘nın son zamanlardaki gözde patlayıcılarından olduğu ileri sürüldü.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları