PAÜ’ye kalite belgesi

PAÜ’ye kalite belgesi
eca-star-reklam

PAÜ'ye kalite belgesiFizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı,uzmanlık eğitimi standartları konusunda başarılı bulunarak kalitesi tescillendi.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı’nın kalitesi tescillendi.

Pamukkale Üniversitesi’nde ilk kez bir eğitim biriminin akreditasyonuna Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı öncülük etti. PAÜ FTR, uzmanlık eğitimi standartlarını karşılamada başarılı bulunarak belgelendirildi. Anabilim Dalı, Mezuniyet Sonrası Tıp Eğitimi Standardizasyonu kapsamında Uzmanlık Eğitiminde Yeterlik Belgesi aldı.

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Yeterlik Kurulu Eğitim Kurumlarını ve Programları Değerlendirme Komisyonu tarafından ziyaret edilen FTR anabilim dalında, fiziksel ve bilimsel standartlar, fiziki alan, yatak sayısı, araç donanımı, akademik ve idari personel sayısı gibi gereken asgari nitelikler, asistan karnesi ve ideal eğitim içeriği değerlendirildi. Eğitim alanlarının ziyareti ile birlikte eğitim ve uygulama etkinliklerinin ve bu konudaki kayıtların ayrıntılı incelemesi yapılarak, tedavi üniteleri, yataklı servis, poliklinik alanları gezildi. Değerlendirme sonrası FTR anabilim dalının kaliteli hekim yetiştirebilecek ve kaliteli hasta bakımını gerçekleştirebilecek bir ünite olduğu belgelendi.

PAÜ rektörlük binasında yapılan törene Rektör Fazıl Necdet Ardıç, FTR Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Füsun Ardıç, Akreditasyon Komisyonu temsilcileri Prof. Dr. Fitnat Dinçer ve Prof. Dr. Ülkü Akarırmak ile FTR Anabilim Dalı öğretim elemanları katıldı. Düzenlenen törende, FTR Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Füsun Ardıç, kalite belgesini komisyon temsilcileri tarafından aldı.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları