Oscar 2014 Ödülleri – Oscar 2014 Ödül Alanlar – Oscar 2014 Ödül Alan Oyuncular

Oscar 2014 Ödülleri – Oscar 2014 Ödül Alanlar – Oscar 2014 Ödül Alan Oyuncular
eca-star-reklam

86 oscarOscar 2014 Oscar Ödülleri – Oscar 2014 Ödül Alanlar – Oscar 2014 Ödül Alan Oyuncular. Oscar 2014 ödülleri Sahiplerini buldu – İşte ödül alan isimler ve kategoriler. 2014 Oscar ödülleri sahiplerini buldu. Acaba kimler Oscar aldı? Bu yıl 86.sı düzenlenen Oscar Ödül Töreninde Oscar alanlar isimler kimler? Tüm dünyadan sinemaseverlerin merakla beklediği 86. Oscar ödül töreni 

86. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu! 2014 yılı Oscar Ödülleri görkemli bir törenle sahiplerine verildi. Sinema dünyasının en prestijli ödülleri olarak kabul edilen ‘Oscar’lar, ABD’nin Los Angeles şehrinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. En iyi film ödülünü ’12 Years a Slave’ (12 Yıllık Esaret) kazandı. En iyi kadın oyuncu ödülüne ‘Mavi Yasemin’ filmindeki rolüyle Cate Blachett ve en iyi erkek oyuncu ödülüne ‘Dallas Buyers Club’ (Sınırsızlar Kulübü) filmindeki rolüyle Matthew McConaughey layık görüldü. 10 dalda aday gösterilen ‘American Hustle’ ise eli boş döndü. Öne çıkan filmler arasında yer alan ‘Gravity’ 7 dalda ödüle layık görüldü.

Oscar 2014 ödülleri Sahiplerini buldu – İşte ödül alan isimler ve kategoriler

Oscar 2014 ödülleri Sahiplerini buldu – İşte ödül alan isimler ve kategoriler. 2014 Oscar ödülleri sahiplerini buldu. Acaba kimler Oscar aldı? Bu yıl 86.sı düzenlenen Oscar Ödül Töreninde Oscar alanlar isimler kimler? Tüm dünyadan sinemaseverlerin merakla beklediği 86. Oscar ödül töreni bugün ABD’nin Los Angeles kentinde yapılıyor.

İşte öncü ödüllerin listesi:
-Altın Küre Ödülleri, Screen Actors Guild Ödülleri, Amerikan Yapımcılar Birliği, Senaristler Birliği Ödülleri, Directors Guild of America Ödülleri, ‘Eleştirmenlerin Seçimi’ Ödülleri, AFI Top 10 Ödülleri, BAFTA Ödülleri, New York Film Eleştirmenleri Ödülleri, Los Angeles Film Eleştirmenleri Birliği Ödülleri, Chicago Film Eleştirmenler Birliği Ödülleri ve National Society of Film Critics Ödülleri.

-Her bir aday listesi, ödül kazanma oranına göre sıralandı. Ancak bazı ödüllerin kazanma oranını arttırıcı bir özelliği olduğunu söylemekte fayda var. Örneğin, “Screen Actors Guild Ödülleri” ve “Academy of Motion Picture Arts and Sciences” gibi ödüller oylama sisteminden dolayı önemli bir etki oluşturmakta. Bu da SAG Ödülleri’nin Oscar adaylarının en mühim belirleyicisi olduğu anlamına gelir. Bu sebepten dolayı, öncü ödüllerin Oscar ödüllerini nasıl şekillendireceğini görmek ilginç olacak.
-Kategorilerin içinde adaylar hakkında bilmeniz gereken bilgiler yer alıyor. Bu bilgiler sayesinde bu seneki Oscar partisinde en bilgili kişi siz olacaksınız.

ABD’nin Los Angeles şehrinde düzenlenen ve sunuculuğunu Amerikalı ünlü oyuncu ve komedyen Ellen DeGeneres’in yaptığı 86. Oscar Ödül Töreni’nde Dallas Buyers Club filmindeki rolü ile Jared Leto En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, 12 Yıllık Esaret (12 Years A Slave) filmindeki rolü ile de Lupita Nyong’o En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ını aldı.

İşte şu ana kadar açıklanan ödüller ve kategoriler:

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Jared Leto / Dallas Buyers Club
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Lupita Nyong’o / 12 Years A Slave (12 Yıllık Esaret)
En İyi Görüntü Yönetmeni: EmmanuelLubezki / Gravity
En İyi Kostüm Tasarımı: Catherine Martin / The Great Gatsby
En İyi Saç ve Makyaj Tasarımı: Adruitha Lee, Robin Mathews / Dallas Buyers Club
En İyi Kısa Animasyon: Mr. Hublot / Laurent Witz ve Alexandre Espigares
En İyi Animasyon: Frozen
En İyi Görsel Efekt: Tim Webber ve Brian Cox /Gravity (Yerçekimi)
En iyi Kısa Film: Helium / Anders Walter ve Kim Magnusson
En İyi Kısa Belgesel: The Lady in Number 6 / Malcolm Clarke ve Nicholas Reed
En İyi Belgesel: 20 Feet From Stardom / Morgan Neville, Gil Frieseri ve Caitrin Rogers
En İyi Yabancı Film: The Great Beauty (Muhteşem Güzellik) / Paolo Sorrentino – İtalya
En İyi Ses Miksajı: Gravity / Skip Levsay
En İyi Ses Kurgusu: Gravity
En İyi Kurgu: Gravity / Alfonso Cuarón ve Mark Sanger
En İyi Yapım Tasarımı: Catherine Martin ve Beverly Dean / The Great Gatsby
En İyi Orijinal Müzik: Steven Price / Gravity
En İyi Şarkı: Let It Go / Kristen Anderson Lopez ve Robert Lopez, Frozen animasyon filmiyle

-Genelde ‘En İyi Kurgu Filmi’nin ‘En İyi Film’ kategorisi ile doğru orantılı olduğu söylenir. Bu da bir adayın ‘En İyi Film’ ödülünü kazanması için, ‘En İyi Kurgu’ ödülünü kazanması gerektiği anlamına geliyor. Son 20 senede ‘En İyi Film’ ödülünü kazanan Aday aynı zamanda ‘En İyi Kurgu’ ödülünü aldı.
_”Dallas Buyers Club” ve “Yerçekimi” filmlerinin bu kategoride bir kazanma şansı var. En çok tartışılan filmerinden biri ise “Para Avcısı”ındaki müstehcenlik oldu.

-Eğer Dench kazanırsa, 1995 senesinden beri ilk defa en yaşlı en iyi kadın oyuncu adayı eve eli boş dönmeyecek. 1995 senesinde Susan Sarandon kazanarak, Elisabeth Shue, Sharon Stone, Meryl Streep ve Emma Thompson’u geride bırakmıştı.
Kim demiş 40 yaşından büyük kadınların iyi filmlerde oynayamacağını? Bu seneki ‘En İyi Kadın oyuncu’ adaylarının yaş ortalaması 55. Bu ortalama tüm diğer 4 kategorilerdeki yaş ortalamasından daha yüksek. (En iyi erkek oyuncu 47, En iyi yardımcı erkek oyuncu 35 ve en iyi yardımcı kadın oyuncu 44 yaşında).
Meryl Streep’in 18’inci Oscar adaylığı 50’inci Filmi ile geldi. Bu demek oluyor ki, Streep’in oynadığı tüm filmlerden neredeyse beşte ikisi aday oldu.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Telma dedi ki:

    HB demek insana zarar demeitkir yaptığın alışverişlerden hie7 tat almazsın hep eziyet çekersin kargosu gelmez mfcşterisi temsilcisine ulaşamazsın,yarışma yapacaklarına insanları mağdur etmemeyi f6ğrensinler.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları