Önümüzdeki Hafta Havalar Nasıl Olacak?

Önümüzdeki Hafta Havalar Nasıl Olacak?
eca-star-reklam

hava durumu yagis yagmurHava durumu, istanbul hava durumu, hafta nasıl olacak. Hava ısınacak mı. Bu sene kurak geçiyor. önümüzdeki günler de de  pek yağış beklenmiyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, sıcaklık Türkiye genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. İstanbul, Ankara ve İzmir az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre; Ülke genelinde yağış beklenmiyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Hatay çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR: 
Genellikle güney yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ile Kıyı Ege’de yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ’DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Hatay çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA 

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneybatısında güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, kıyı kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege’de güney yönlerden kuvvetli yer yer (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla batı kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Hatay çevrelerinde sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açoık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları