Ölüdeniz’de Kumburnu Plajı’na Yoğun İlgi

Ölüdeniz’de Kumburnu Plajı’na Yoğun İlgi
eca-star-reklam

Ölüdeniz'de Kumburnu Plajı'na Yoğun İlgiRamazan Bayramı yoğunluğu nedeniyle Kumburnu Plajı‘nda öğle saatlerinde otoparklar dolup plaj girişlerinde izdiham yaşanınca tatilciler zaman zaman araçlarıyla alınmadı.

Plajdan çıkan aracın yerine jandarma gözetiminde tatilciler alınabildi. Melsa Şirketi Ölüdeniz Genel Müdürü Muhammet Serttaş, plajda büyük bir yoğunluğun oluştuğunu, bir günde 6 bin kişinin giriş yaptığını, otopark dolunca plaja tatilcilerin otomobilsiz alındığını söyledi. 

Bayram tatili nedeniyle Türkiye’nin dört bir yanından gelen tatilciler, Ölüdeniz Kumburnu Plajı ile Belcekız ve Kıdırak Plajlarını doldurdu. Kumburnu Plajı‘nın otoparkı tamamen dolunca tatilciler, araçlarını park edecek alan aradı. Özel otoparklar da dolunca plajlara giriş jandarma kontrolünde yapılabildi. Yetkililer, Kumburnu Plajı’na bir günde 6 bin kişinin giriş yaptığını, bunun bir rekor olduğunu söylediler.

BİR GÜNDE 6 BİN KİŞİ GİRİŞ YAPTI
Muğla Valiliği Melsa Şirketi Ölüdeniz Genel Müdürü Muhammet Serttaş, “Plajı kesinlikle kapatmadık. Sadece tatilcilerimizin araçlarını otopark dolunca alamadık. Yol kenarları tamamen araçlarla doldu. Plaja bir günde 6 bin kişi giriş yaptı. Saat 12.00 ile 14.00 arasında rekor bir doluluk yaşadık. İşte bu saatler arasında otoparklarımız doldu. Yoğunluktan dolayı sadece araç girişine izin verilemedi. Ancak tüm tatilcilerimizi araçsız vaziyette plaja aldık. Belcekız ve Kıdırak plajlarımız da büyük bir yoğunluk yaşadı” dedi.

OTELLERDE DOLULUK ORANI YÜZDE 100
Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz da bayram nedeniyle Ölüdeniz‘deki otellerin doluluk oranlarının yüzde 100’e ulaştığını belirterek, Kumburnu Plajı‘na girişte öğle saatlerinde uzun araç kuyrukları oluştuğunu, bu nedenle plaja girişlerin öğle saatlerinde araçsız şekilde yapılabildiğini söyledi. Başkan Yılmaz, tekne turlarının da yoğun olduğunu belirterek, “Bu yoğunluğu bayramdan sonra okullar açılana kadar bekliyoruz” diye konuştu.

star gazete

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları