Oktay Vural’ın iddiası: Başbakan Ebusuud Efendi’ye kızdı

Oktay Vural’ın iddiası: Başbakan Ebusuud Efendi’ye kızdı
eca-star-reklam

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Muhteşem Yüzyıl eleştirisiyle ilgili bir iddia ortaya attı. Vural’ın iddiasına göre Başbakan dizide Ebusuud Efendi’nin Pargalı’ya ‘Böbürlenme büyüklenme, her şey sen değilsin’ cümlesine kızdı. 

Meclis’te basın toplantısı düzenleyen Vural, şöyle konuştu:

“BAŞBAKAN KONTROLSÜZ BİR GÜÇ”

* “Başbakan’ın başkan olma arzu ve ihtirası yangına dönüştü. Başbakan kontrolsüz bir güç, kendisini denetlemeyen bir sistem istiyor. Fetvalarla devlet yönetmek istiyor. İstediğimi asayım, istediğimi keseyim kimse beni denetlemesin istiyor. İstediği ‘Ben ne dersem o olur’ sistemi. Bu Tayyip modeli başkanlık sistemi.

“YALANLA DEVLET YÖNETİLMEZ”

* Bu Patriotlar hangi riski ve tehlikeye karşı getiriliyor? Tehdit Suriye’den mi, İran’dan mı? Kürecik’teki radar üssü ile ilişkisi nedir? Başbakan ‘Yerini biz belirleriz’ diyor Rasmussen ‘NATO belirler’ diyor. Yalanla devlet yönetilmez.

* Dizide Şeyhülislam Pargalı ile konuşuyor. ‘Böbürlenme büyüklenme, her şey sen değilsin’ diyor. Dizi epeydir yayında ne tesadüftür ki bu lafın kullanıldığı bölümden sonra Başbakan hiddetlendi.

ENGİN ALAN’A DOKUNUYORSUNUZ DA BDP’Lİ VEKİLLERE NİYE DOKUNMUYORSUNUZ?

* Ey Cumhurbaşkanı, şehitlerimizi öldüren ellerin milletvekilleriyle el sıkıştığı görüntüler Meclis’e yakışıyor mu? Bu görüntüler TBMM ’ye yakışmaz. Hukukun önü açılsın. Biz karar vermeyeceğiz ki hukuk karar verecek. Engin Alan’a dokunuyorlar da bunlara niye dokunmuyorlar. Enteresan tabi AKP testisi çatladı. Bu konuda Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaştıkça, AKP’den farklı sesler duyuyoruz.”

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları