‘Öcalan-MİT-BDP görüşmesini Altan Tan sızdırdı’

‘Öcalan-MİT-BDP görüşmesini Altan Tan sızdırdı’
eca-star-reklam

altan tan bdp milletvekili

BDP’li heyet ile Öcalan arasındaki görüşme notlarını Milliyet gazetesine sızdıran ismin Altan Tan olduğu iddia edildi. BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ise bunu reddederek “Tutanakları biz sızdırmadık. Bunu yapmak ahlaksızlık.” dedi.


Rotahaber’den Ahmet Memiş’in haberine göre; İmralı’ya Öcalan ile görüşmeye giden BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in de bulunduğu heyette yer alan Altan Tan, İmralı dönüşünde Meclis’te Milliyet muhabiri Namık Durukan ile görüştü. Bu görüşme sonrasında da İmralı’da Öcalan ile yapılan görüşme sırasında tuttuğu notları kendi odasına çağırdığı Durukan’a verdi. Durukan da bu görüşme notlarını haberleştirerek ertesi gün haberi Milliyet’in sürmanşetinden yayınladı.
Rotahaber’in dün görüşmeyi BDP’nin sızdırdığını ortaya çıkarmasının ardından gözler görüşmeyi hangi BDP’linin sızdırdığına çevrildi. Rotahaber’in kaynaklarından edindiği bilgiye göre görüşmeyi BDP’li vekil Altan tan sızdırdı.

BDP’li Demirtaş: Kandil’le sürekli hava saldırıları oluyor

İDDİALAR ÜZERİNE CANLI YAYINI TERKETMİŞTİ

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, BDP heyetinin İmralı’dan dönmesinin ardından yaptığı açıklamada Öcalan’ın BDP’li vekilleri fırçaladığını belirtmiş ve özellikle de Altan Tan’ı “Sen babanın ruhunu incitiyorsun. Senin baban böyle bir adam mıydı? Senin baban, kalbi Allah Allah, peygamber peygamber diye çarpan bir adamdı. Sen ne yapıyorsun? Sen para ve siyaset uğruna babanın ruhuna ters düşecek işler yapıyorsun. Sana yakışıyor mu bu?” diyerek fırçaladığını yazmıştı.

http://www.cabadak.com/wp-content/uploads/apo2.jpg

Alper Tan devamında da Öcalan’ın “Aysel Tuğluk’u yıllarca kafası çalışıyor diyerek avukatım olarak çalıştırdım, ona güveniyordum. Ama ne o! Aysel’le Gültan gidiyor dağdaki gerillalarla kucaklaşıyor. Onlar gerillalarla kucaklaşmak için mi TBMM’ye gittiler, milletvekili seçildiler. Gerillalarla kucaklaşarak Kürtler’e ne kazandırdıklarını zannediyorlar. Onlarla kucaklaşanlara devletin nasıl hareket edeceğini bilmiyorlar mıydı, ne elde ettiler acaba. Gültan’la Aysel’e söyle evde bulaşık yıkasınlar artık!” dediğini ileri sürmüştü. Bu açıklamanın ardından KanalA canlı yayınına çıkan Altan Tan iddiaları reddetmiş ve görüşme tutanaklarının açıklanmasını istemişti.

Kanal Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan’ın görüşmede yanlarındaymış gibi cümleler kullandığını belirten Altan Tan şöyle demişti;

“Genel yayın yönetmeniniz Alper Tan iki gece önce televizyonlara çıkarak İmralı’da yaptığımız görüşmeleri bizim yanımızdaymış gibi cümleler kurmaya başlıyor. Aysel Tuğluk, Selahatitn Demirtaş, Ahmet Türk, Gültan Kışanak, Pervin Buldan ve benim hakkımda ifadeler kullanıyor. Ağza alınamayacak derecede ve bunları da bizlere Öcalan’ın söylediğini söylüyor yer yer küfürlere varan ifadeleri Sayın Öcalan’ın ağzından bize söylendiğini ifade ediyor.

MİT’İ TUTANAKLARI AÇIKLAMAYA ÇAĞIRMIŞTI

Biz şunun farkındayız hassas bir dönemden geçiyoruz üslubumuza dikkat etmemiz lazım bu süreç sabotelere tahriklere enfeksiyonlara kışkırtmalara açık. Bu tam bir kışkırtma hamlesi bir cümlesi bile doğru değil bu söylenenlerin. Bunların tek bir cümlesi doğru değil. Ben MİT Müsteşarlığına devletin uygun görülmesi taktirde görüşme tutanaklarımızın tamamının kamuoyuna açıklanmasını istedik.

İSTİFAYA HAZIRIZ DEMİŞTİ

Alper Tan’ın söylediklerinin tek bir cümlesi doğru ise bizler milletvekilliğinden istifa ediyoruz, ama bir cümlesi bile doğru çıkmazsa o zaman bunu söyleyenler ne yapacaklar bunu merak ediyoruz ayıptır.”

Altan Tan bu sözlerinin ardından da canlı yayını terketmişti.

KONUŞMA NOTLARINI MİLLİYET’E SIZDIRDI

Bu olaydan bir gün sonra da Altan Tan görüşme notlarını Milliyet gazetesine sızdırdı. Meclis’te Milliyet muhabiri Namık Durukan’a verdi. Namık Durukan da bu notları haberleştirerek ertesi gün Milliyet hazetesinin sürmanşetinden yayınladı.

Rotahaber

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları