O komutanlar açığa alınıyor

O komutanlar açığa alınıyor
eca-star-reklam

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu’nun Afyon’da patlamanın yaşandığı birlikte yaptığı incelemenin ardından 500. İstihkam Ana Depo Komutanlığı’nda görev yapan bazı komutanların açığa alınması gündeme geldi. Patlamanın ardından başlatılan idari ve adli soruşturma kapsamında, birlik komutanı yani tam adıyla 4. Mühimmat Bölge Komutanı Albay Veysel Özbay’ın ve mühimmat tasnif işleminin başındaki bölük komutanının da aralarında bulunduğu bazı komutanların soruşturma müddetince açığa alınacağı öğrenildi.

SORUŞTURMANIN SELAMETİ

Açığa alma işleminin soruşturmanın selameti bakımından planlandığı belirtildi. Çünkü patlamanın oluş nedeninin ve sorumlularının saptanabilmesi için Afyon’daki kışlada görev yapan çok sayıda subay, astsubay, erbaş ve erin ifadesine başvurulacak. Patlama nedeniyle şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Bedri Nayim’in faaliyetin akşam karanlığında yapılmasına itiraz ettiği ve bölük komutanının emrinin günlük emir defterine yazılmasını istediği belirtiliyor. Soruşturma kapsamında tüm bu detaylar mercek altına alınacak.

YETKİ BAKAN YILMAZ’DA

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin personel işleri Milli Savunma Bakanlığı’nın yetkisinde bulunuyor. Bu nedenle ilgili personelin açığa alınması işlemin de Bakan İsmet Yılmaz’ın imzasıyla yapılması gerekiyor. Açığa alınacak personelin görevlerini yerine getirmek ve soruşturmaya destek sağlamak amacıyla Ankara’dan ve çevredeki istihkam birliklerinden 10 ka dar su ba yın geçici olarak Afyon’da görevlendirileceği öğrenildi.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları