Nefes Filmi "Sen Uyursan Herkes Ölür! Fragman izle

Nefes Filmi "Sen Uyursan Herkes Ölür! Fragman izle
eca-star-reklam

Dört askerin hayatını kaybettiği olayla ilgili 8. Kolordu Komutanlığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonucu tutuklanan Teğmen Mehmet Tümer, ifadesinde şunları söyledi: 17 Haziran 2009 tarihinde de taburun geçici olarak görevlendirildiği Elazığ-Karakoçan Nohuttepe Üs Bölgesi’ne katıldım. 16 Ağustos 2009’a kadar Tim Komutanı olarak görev yaptım. Tabur Elazığ İl Jandarma Komutanlığı’nın harekât ve komutasına verilmişti. 16 Ağustos 2009’da Nohuttepe Üs Bölgesi’nden timimle birlikte 20:30 civarı ayrıldım. Yaya intikalle Düztepe mevkiine gittik. 23:00 civarı geçici üs bölgesi tesis ettik ve sabaha kadar gözetleme yaptık. 09:30’da uyandığımızda Uz. Çvş. Akçan Bixi mevziinde görevli Öztürk ve Şensoy’un uyuduğunu tespit ettiğini ve Öztürk’ün el bombasını aldığını bildirdi.

Saat 10:30 civarında İbrahim Öztürk’ü mevziinde ayakta gördüm, yanına gidip el bombasının nerede olduğunu sordum. Bu sırada Ahmet Şensoy istirahat için uyuyordu. İbrahim el bombasını mevzii içinde aradı, bulamadı. Halen el bombasının alınmış olduğundan haberdar değildi. Normalde mevziiye yerleştiklerinde el bombalarını mevzii içinde ulaşabilecekleri bir yerde muhafaza etmeleri gerekir. El bombasını bulamayınca beraberimde götürdüğüm bombayı göstererek ’burada, gece uyuduğun için alındı’dedim. Fırsat eğitimi kapsamında el bombasının pimini çekerek ’mandalını bırakmadığın sürece patlamaz’deyip bombayı eline verdim. Bundan maksadım, el bombasının önemimi kavraması idi.Kaynak

Dört askerin şehit olduğu, içimizi yakan bir olay var. Diğer yanda da Taraf gazetesinin ortaya çıkardığı haber değeri taşıyan bir durum. 16 Ekim’de vizyona girecek olan Nefes filminin tanıtım fragmanlarında vurgulandığı üzere “Sen uyursan herkes ölür!” … Teğmen hatalı mıydı yoksa doğru olanı mı yaptı?

Nefes Filmi:Güneydoğu’da Irak sınırına yakın bir ilçedeki Komando Tugay’ında bulunan ve Karabel Tepesi’ndeki röle istasyonunu korumakla görevlendirilen bir yüzbaşı komutasındaki 40 askerin hikayesidir.

Oyuncular:Akan Atakan,Barış Aydın,Barış Bağcı,Cüneyt Deniz,Doğukan Polat,Ekin Bulut,Engin Baykal,Ersin Cem Bilgin,Ertunç Atar,Faruk Uysal,Göktay Tosun,Hakan Bulut,Hakan Turutoğlu,İbrahim Aköz,İlker Kızmaz.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=A-xSevPVb18]

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları