Mum söndüren müdire görevine döndü

Mum söndüren müdire görevine döndü
eca-star-reklam

Mum söndüren müdire görevine döndü

Trabzon İl Müzeler Müdürlüğü görevini yürütürken 2009’da Sümela Manastırı’nda izinsiz ayin yapmak isteyen ve aralarında Rus milletvekili ile Yunan valisinin bulunduğu gruba müdahale edip ayin için yakılan mumlarını söndüren, bu olayın ardından Erzincan Müze Müdürlüğü’nde görevlendirilen Nilgün Yılmazer, açtığı davayı kazanıp Trabzon’daki eski görevine döndü.

AYİNE İZİN VERMEMİŞTİ

Trabzon’daki Sümela Manastırı’nda 15 Ağustos 2009 günü Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan izin almadıkları halde mum yakıp ayin yapmak isteyen gruba müdahale eden dönemin müze müdürü Nilgün Yılmazer, “Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre burada ayin yapamazsınız” diyerek tepki göstermiş, grubun ayin için yaktığı mumları söndürmüştü. Bunun üzerine grupta bulunan Yunanistan’ın Selanik Valisi Panayotis Psomyadis ve Rus Milletvekili İvan Savidis duruma tepki göstermiş ve Yılmazer’in üzerine yürümüştü. Yaşanan kısa süreli arbedenin ardından olay araya girenler tarafından yatıştırılmıştı.

MAHKEME HAKLI BULDU, GÖREVİNE DÖNDÜ

Olayın ardından Nilgün Yılmazer, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Erzincan’a müze müdürü olarak atandı. Bunun üzerine, uzun yıllar Trabzon’da müze müdürlüğü görevini sürdüren Yılmazer, haksızlığa uğradığı gerekçesiyle, Trabzon Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurmuştu. Dava bir süre önce sonuçlanırken, mahkeme Yılmazer’i haklı bulup göreve iade kararı verdi. Karardan bir süre sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yılmazer’i eski görev yerine tayin etti.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları