Muhteşem Yüzyıl 103. Bölüm Sezon Finali izle – Şehzade Mehmet Nasıl Öldü

Muhteşem Yüzyıl 103. Bölüm Sezon Finali izle – Şehzade Mehmet Nasıl Öldü
eca-star-reklam

http://www.cabadak.com/wp-content/uploads/muhtesem_yuzyil-dizisi.jpgSevilen tarihi dizi muhteşem yüzyıl sezon finali 103 bölüm izle, Şehzade Mehmet Nasıl Öldürüldü Muhteşem Yüzyıl Sezon Finali izle Star tv ekranlarından yayınlanan rekor dizisi Muhteşem Yüzyıl 19 haziran 2013 çarşamba günü sezon finaline ayrıldı ve bu son bölümünde Hürrem Sultanın Oğlu Şehzade Mehmet’in Ölümü Kanuni sultan süleyman’ın çocuğu Şehzade Mehmet öldü işte nasıl öldürüldü ve detayları

Muhteşem Yüzyıl 103. yeni bölüm canlı izle Muhteşem Yüzyıl’da Sezon Finali Canlı Muhteşem Yüzyıl 103. yeni bölümde Hürrem Sultan Kim olacak?Muhteşem Yüzyıl 103. yeni bölümde Hürem Sultan ortaya çıkacak mı?Muhteşem Yüzyıl 103. yeni bölüm sezon finali ile yine nefesleri kesecek.Muhteşem Yüzyıl 103. yeni bölüm seson finali ile 19 Haziran 2013 Çarşamba akşamı saat 20.00 da Star TV ekranlarında olacak.Muhteşem Yüzyıl’da sezon finali…

Muhteşem Yüzyıl fragmanı izle

Muhteşem Yüzyıl’da bu hafta, güneş tekrar yükseliyor!

Süleyman Hürrem’in ardından Hatice’yi de kaybediyor. Süleyman, kollarında can veren Hatice’nin ölümüyle yıkılır. Hatice ile birlikte Hürrem’i bulma umutları da yok olur. Süleyman kardeşiyle birlikte aşkını da kaybetmiştir. İçindeki yangını söndüremeyen Süleyman sefere çıkıyor. Mihrimah, haremin idaresini ele alıyor ve Şah Sultan’ın saraya girmesini yasaklıyor!

Taht hayallerini yitiren Mustafa, askerin sadakatiyle yeniden umutlanıyor. Mahidevran, Mehmet’i öldürmek için harekete geçiyor. Şah Sultan, Mihrimah tarafından köşeye sıkıştırılıyor. Bali Bey bulduğu ipucunun izini sürüyor. Mehmet’in başarılarıyla gurur duyan Süleyman, Manisa’dan gelen acı haberle kahroluyor. Uçurumun eşiğine gelen Süleyman’ı, bir mucize tekrar hayata döndürüyor! Muhteşem Yüzyıl, sezon finaliyle bu akşam Star’da.

Hürrem’i kim kaçırdı?

Şehzade Mehmed’in Ölümü

Şehzade Mehmed (1521 – 1543), I. Süleyman’ın Hürrem Sultan’dan olan ilk oğludur.
Şehzade Mehmed, çocukluğunda Topkapı Sarayı’nda kalmış; çocukluğunu annesiyle geçirmiştir. Memleketin en iyi hocalarından dersler alarak yetişen Şehzade Mehmed Fransız ve İtalyan hocalarından da yabancı dil, Avrupa görgüsü ve kültürü üstüne eğitim almıştır.Oturmasını kalkmasını ve saltanat adabını ve töresini bilen bir şehzadeydi.
Şehzade Mehmed 1540 yılında I. Süleyman tarafından veliaht şehzade olarak atanmıştır. O zamanlar veliaht şehzadeler Manisa’da sancakbeyliği görevinde bulunurlardı.
Şehzade Mehmed veliaht seçilene kadar Şehzade Mustafa Manisa sancak beyliğinde görev yapmaktaydı. Hatta babası Sultan Süleyman tahttan feragat ederek tahtı oğlu Şehzade Mehmed’e bırakacağı iddia edilmiştir
Ölümü hakkında farklı görüşler mevcuttur. Bazı araştırmacılara göre çiçek hastalığından ölmüştür.  Bir görüşe göre eceliyle ölmüştür.
Muhteşem Yüzyıl Son Bölüm Hakkında detaylar aşağıda ;

Özellikle muhteşem yüzyıl dizisinden sonra Kanuni sultan süleymanın yaşamı ve çocuklarının nasıl öldüğü merak edilir oldu.Muhteşem yüzyıl dizisi reyting için senoryalaştırılırken birçok şey çarpıtılarak anlatılsada diziyi izliyorum ve eleştirmiyorum zira gençlerimizde bir tarih bilinci oluşturdu tarihe olan merakı artırdı ver artık hemen hemen herkes osmanlının yükselme devrini öğrendi yada öğrenmek için ilgi duyuyor.Ben bağnaz değilim yobaz hiç değilim o yüzden yasakçı zihniyetlerin inadına muhteşem yüzyılı destekliyorum..Şimdi gelelim sultan süleymanın çocuklarının,şehzadelerinin nasıl öldüğüne.
Şehzade Mahmud : Kanuni sultan süleymanın ilk çocuğudur.Fülane hatundan olmadır.8 yaşındayken geçirmiş olduğu bir hastalıktan ölmüştür.
Şehzade Mustafa : Kanuni sultan süleymanın ikinci çocuğudur.1515’de kanuni şehzade iken manisada dünyaya gelmiştir.Mahidevrandan olmadır.Şehzade mustafa sırasıyla saruhan,amasya,konya sancakbeyliği yaptı.Ölümü konusunda çeşitli dedikodular vardır.Hürrem sultan ve Veziri azam Rüstem paşanın şehzade mustafanın kanuniye karşı açık isyan hazırlığı içerisinde olduğu konusunda kanuniye yanlış bilgiler verdiği bilinmektedir.Ancak başlarda kanuni sultan süleyman bunlara itibar etmemiştir ancak Hürrem sultan ve rüstem paşa şehzade mustafanın mührüyle yazılmış sahte mektuplar üreterek kanuniyi ikna etti ve kanuni nahçıvan seferine çıkarken kendi otağında şehzade mustafanın boğdurtturulması emrini verdi.Ölümünden sonra yeniçeriler ve halk ayaklanmış ölümüne çok üzülmüştür.Yeniçeriler şehzadenin ölümünden rüstem paşayı sorumlu tutarak rüstem paşayı öldürmek için çadırını basmışlar fakat bulamamışlardır.Kanuni yeniçerilerden gelen baskılara dayanamayarak rüstem paşayı azletmiştir.Şehzade mustafa için birçok mersiye yazılmıştır bunlardan en bilineni taşlıcalı yahyanınkidir.
Meded meded bu cihanın yıkıldı bir yanı
Ecel celalileri aldı Mustafa Han’ı
Dolundu mihr-i cemali bozuldu erkanı
Vebale koydular al ile Al-i Osman’ı
Şehzade Murad : 1521’de dünyaya gelen ve bebekken ekim 1521’de vefat eden Murad’ın annesi kesin olarak bilinmiyor.Not : ( Gülfem ismi kaynaklarda tam olarak doğrulanmamıştır ancak muhteşem yüzyılda gülfem hatun olarak geçer )
Şehzade Mehmed : Kanuni sultan süleymanın hürrem sultandan olma ilk çocuğudur.1521 yılında doğmuş 1543 yılında ölmüştür.Zayıf bünyeli olduğu ve sanata çok düşkün olduğu kaynaklarda bilinmektedir.Ölüm nedeni hakkında kesin bir bilgi olma+makla birlikte ya çiçek hastalığından yada eceliyle öldüğü düşünülmektedir.
Şehzade Abdullah : Annesinin ismi kaynaklarda bilinmemektedir.2 yada 3 yaşındayken ölmüştür
II. Selim : Kanuni sultandan sonra padişah olan şehzadedir.1524 yılında doğdu 1574’te öldü.Sarı selim olarak bilinir.Şehzade selim ile girdiği taht mücadelesini kazanmış babasının 1566 yılında ölümü üzerine tahtın tek varisi olarak tahta geçmiştir.
Muhteşem Yüzyıl 104. bölüm fragmanı ve Muhteşem Yüzyıl Son Bölüm izle mek isteyen arkadaşlar star tv ekranlarında yayınlanacaktır.
Şehzade Bayezid : Hürrem sultandan olmadır.Şehzade bayezid’in hayat hikayesi biraz tuhafdır.Kanuni hayattayken kardeşi II.Selim ile taht mücadelesine girmiş ve yenilmiştir.Yenilgiden sonra irana kaçmıştır.İranda Tahmasb aracılığıyla babasından affını istedi bunun üzerine kanuni 1.200.000 altın lira vererek beyazıdı irandan geri aldı ancak kanuni onu affetmedi kavzinde boğdurttu.
Şehzade Cihangir : Hürrem sultanın doğuştan kambur ve bir takım hastalıkları bulunan şehzadesidir 1531 yılında dünyaya gelmiştir.1553 yılında abisi şehzade mustafanın ölümünden sonra ölmüştür.Ağbeyinin ölümüne üzüntüsünden öldüğüne dair rivayetlerde vardır.Ölümünden sonra kanuni çok üzülmüştür ve istanbul’da bir semte cihangir ismini vermiştir.

Şehzade Mehmet Nasıl Öldü Hürrem Sultanın Oğlu Şehzade Mehmet’in Ölümü, Şehzade Mehmet Nasıl Öldürüldü, hürremin büyük oğlu oğlu şehzade mehmet nasıl öldü, şehzade mehmet in öldürülmesi, şehzade mehmetin ölümü, şehzade selim, şehzade mustafa, şehzade beyazıt, mihrimah sultan, Hürrem Sultanın ilk oğlu Şehzade Mehmet’in ölümü.

Haklarında bilgi olmayan diğer şehzadeleri
Şehzade Orhan (1543-1562)
Şehzade Ahmed (Mahidevran Sultanın 2.oğlu olarak bilinir)
Şehzade Osman (1545-1562)
Şehzade Abdullah
Şehzade Mehmed (1526-1533)
Şehzade Mehmed (3 yaşında boğdurulduğu bilgisi var)
Şehzade Orhan (1554-1562)

Muhteşem Yüzyıl’da bu hafta kılıçlar çekiliyor! Hürrem’in kaybolduğunu öğrenen Süleyman’ın öfkesi yeri göğü inletiyor. Mihrimah bu hadiseden sultanları sorumlu tutarken, Mehmet Mustafa’yı suçluyor. İki kardeş arasındaki uçurum giderek derinleşiyor. Malkoçoğlu hanedanı tek tek sorguluyor. Rüstem ise Hürrem’in peşine düşüyor. Umutların tükendiği anda Malkoçoğlu Hürrem’e ulaşacak bir ipucu buluyor. Hürrem’i kaçıranın kim olduğu ortaya çıkıyor. Süleyman bir kez daha ihanetle ve ölümle sarsılıyor!

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları