Mudanya’da İnşaat İşçileri Belgelenecek

Mudanya’da İnşaat İşçileri Belgelenecek
eca-star-reklam

Bursa Mudanya’da Esnaf ve Sanatkârlar Odası, inşaat ve tesisat işlerinde çalışanlar için mesleki eğitim verilecek 40 saatlik bir kurs açılacağını açıkladı..

Mudanya’da İnşaat İşçileri Belgelenecek

Bursa’nın Mudanya ilçesinde, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, inşaat ve tesisat işlerinde çalışanlar için kurs açıyor.
İmar Kanunu ve ilgili yönetmelik gereği 1 Ocak 2012’den itibaren inşaat ve tesisat işlerinde yetki belgesi olmayan ustaların çalıştırılması yasaklandı. Bu işi yapanlara belge almak mecburiyeti getirildi. Mudanya’da da bu kapsamda sıvacı, kalıpçı, doğramacı, marangoz, inşaat gibi sektörlerde faaliyet gösteren 90 inşaat ustası yetki belgesi almak için kurslara başlıyor. Kurslar 9 Haziranda başlayacak.
Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Emir Ali Usta, 40 saat sürecek kursların cumartesi ve pazar günleri yapılacağını ifade etti. Hatice İsmail Hakkı Kayan İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilecek kursta dersler Osmangazi Meslek ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Serdar Değerli tarafından verilecek.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları