Avea Turkcell Vodafone Mobil Tarife Karşılaştırma Adresleri – Cep Telefon Tarife Karşılaştırma Sayfaları

Avea Turkcell Vodafone Mobil Tarife Karşılaştırma Adresleri – Cep Telefon Tarife Karşılaştırma Sayfaları
eca-star-reklam

Mobil Operatörlerin Tarife Karşılaştırma Sayfaları Aktif OlduBilgi Teknolojileri Kurumu‘nun tarife karşılaştırma uygulaması kapsamında Avea, Turkcell ve Vodafone, ilgili sayfalarını yayına aldı.

Geçtiğimiz hafta, BTK’dan bir açıklama yapılarak mobil operatörlerin web sayfaları üzerinden tarifelerini kıyaslamasının zorunlu hale getirileceğini belirtmişti. Akabinde konuyla ilgili olarak çalışmalara başlayan operatörler, bugün kısa bir süre önce web sayfalarında kıyaslama bölümlerini yayımladılar. Şu an Turkcell, Vodafone ve Avea’da kıyaslama tabloları mevcut. Üç operatör de gayet işlevsel bir şekilde bu kıyaslama sistemini sunuyor diyebiliriz.

Avea tarife karşılaştırma, Tarife karşılaştırma sayfaları, Turkcell tarife karşılaştırma, Vodafone tarife karşılaştırma

Bu sisteme geçilmesinin en büyük sebebi kullanıcı tarafında kafa karışıklığının giderilmeye çalışılması. Yani çok fazla tarife ve paketin sunulmasıyla beraber birçok kullanıcı, kendine uygun tarifeyi seçemediğinden şikayet ediyor. Dolayısıyla BTK’nın aldığı bu kararla birlikte, karmaşıklığın önüne büyük bir ölçüde geçileceği tahmin ediliyor.

Binali Yıldırım, geçen haftaki açıklamada ‘Vatandaşlarımız 19 Mart itibariyle artık tüm işletmecilerin internet sitelerinde tarifeler arası karşılaştırma yapabilecek’ demişti.

Mobil Tarife Karşılaştırma Adresleri – Cep Telefon Tarife Karşılaştırma

Mobil Tarife Karşılaştırma İnternet Sayfaları

Avea : http://www.avea.com.tr/web/AveaTarifeKarsilastirma

Turkcell : http://turkcell.com.tr/TarifeKarsilastirmaSitesi

Vodafone : http://www.vodafone.com.tr/BTK/uygulama.php

BTK’nın bu uygulamasıyla alakalı web sayfalarında bir ‘kullanım koşulları’ kısmı da yer alıyor. Maddeler şunlar;

  • Bu site, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 2012/84 sayılı düzenlenmesi uyarınca, abone alımına açık mevcut tarifelerimizin tarafınızca girilecek kriterlere göre karşılaştırılabilmesi için hazırlanmıştır.
  • Tarife karşılaştırması için hesaplamada kullanılan varsayımlar tarafınızca girilen kriterlere bağlı olup sunulacak sonuçlar sadece bilgilendirme amaçlıdır.
  • Karşılaştırma sonucu tarafınıza sunulan tarife seçeneklerinden birisi ile abone olmanız durumunda bu tarifeye ilişkin ücretler herhangi bir taahhüt anlamına gelmeyip söz konusu ücretler ile kullanımınıza bağlı olarak oluşan aylık toplam fatura tutarınız veya (faturasız aboneler için ) yükleme sonrası bakiyenizden düşecek tutarlar farklılık gösterebilir. Söz konusu farklılıktan doğacak herhangi bir zarardan Şirketimiz sorumlu tutulamaz.
  • Karşılaştırma sadece tarifeler ve paket gibi sürekli uygulamalar için yapılmakta olup kampanya, promosyon gibi geçici tarife gibi sürekli uygulamaları karşılaştırmaya dahil edilmemektedir.

Ayrıca konuyla ilgili fikirlerini, isteklerini ve sıkıntılarını belirtmek isteyenler tarife@btk.gov.tr adresini kullanabilirler.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları