Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri
eca-star-reklam

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve Batı Karadeniz ile Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Çankırı, Çorum ve Mersin çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Çanakkale çevrelerinde, öğle saatlerinden itibaren ise İzmir, Muğla ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

[reklam_metin]

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacak, mevsim normalleri civarında seyredecek.

http://www.cabadak.com/wp-content/uploads/meteoroloji.jpgRÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara’da akşam saatlerine kadar yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; sabah saatlerinde Çanakkale çevrelerinde, öğle saatlerinden itibaren ise İzmir, Muğla ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve doğu kesimlerinde yer yer sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; akşam saatlerine kadar güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) esecek.

EGE: Parçalı çok bulutlu, kıyı kesimleri ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden itibarenİzmirve Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Mersin çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Antalya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ile birlikte yüksek kesimlerde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir, Kırıkkale ve Çankırı çevreleri aralıklı yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, Bolu ve Düzce ile öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu, gece saatlerinde Çorum çevreleri yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ile birlikte doğusunda kuvvetli buzlanma ve don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları