Metabolik Cerrahi Nedir? Genel Cerrah Doç. Dr. Alper Çelik Kimdir?

Metabolik Cerrahi Nedir? Genel Cerrah Doç. Dr. Alper Çelik Kimdir?
eca-star-reklam

Şeker Hastalığı Belirtileri ve TedavisiMetabolik Cerrahi Nedir?,  Dr. Alper Çelik Kimdir?, Metabolik Sendrom olarak adlandırılan ve kilo fazlalığı, diyabet, kolesterol ve tansiyon yüksekliği ile seyreden tabloya Metabolik Sendrom ismi verilmektedir. Metabolik Sendromun ameliyat yöntemleri kullanılarak tedavi edilmesine Metabolik Cerrahi adı verilmektedir. Genel Cerrah Doç. Dr. Alper Çelik Kimdir?

Doç. Dr. Alper Çelik Kimdir?

Metabolik Cerrahi‘nin ne olduğu konusunda kısaca bahsedecek olursak kilo fazlalığının diyabetin, kolesterol ve tansiyon yüksekliğinin oluşturmuş olduğu tablolar metabolik sendrom olarak adlandırılmaktadır ve metabolik sendromlar ameliyat yöntemleri ile beraber rahat bir şekilde giderilebilmektedir. Kapalı cerrahi yöntemler yolu ile beraber metabolik cerrahi ameliyatları hastalara kısa süre içerisinde uygulanabilmektedir. Bu işlemler neticesinde insanlar çok kısa süreler içerisinde işlerine dönebilmektedir ve bu alanda çalışmalarını rahat bir şekilde sürdürme imkânına sahiptirler. Metabolik Cerrahi alanında görev yapmakta olan Alper Çelik alanında iyi bir eğitim görmüştür. Alper Çelik Metabolik cerrahi alanında yurdumuzda yeni yeni gelmekte olan bir sistemi insanlara anlatmaktadır. Metabolik sendromlarda oluşan hastalıkların cerrahi yöntemler ile giderilmesini sağlamaya yöneliktir. Erişkin bir şeker hastasının ameliyat edilebilmesi için bir takım gerekçelerin saptanması gerekiyor. Bu alanda uygun ilaç ya da beslenme önerilerine karşılık hastalıkların çözülememiş ve kontrolü sağlayamamış olması gerekmektedir bu alanda bir takım ölçümler yapılması gerektiğini belirtmekte olan Alper Çelik metabolik cerrahi alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

1975 yılında Aksarayda doğdu, ilköğretim ve orta öğretimini İskenderunda almış olan Alper Çelik, Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi dâhilinde almıştır. Günümüzde Metabolik cerrahi üzerine çalışmalarını sürdürmekte olan Alper Çelik İngilizce, Almanca ve Japonca bilgisine sahip olmakla beraber evli ve iki çocuk babasıdır.

Diyabet Kader Olmaktan Çıktı

Diyabeti Sonsuza Kadar Yok Eden Ameliyat

Tip 2 Diyabet’e Ameliyatlı Çözüm İddiası

Metabolik Cerrahi Nedir? Genel Cerrah Doç. Dr. Alper Çelik Kimdir?

‘Diyabetlilere bıçak vurulmaz’ tezi tarih oldu!

Genel Cerrah Doç. Dr. Alper Çelik ve Dr. Kazunori Kasam Japonya’dan İstanbul’a gelerek şeker hastalığını ameliyat ile tedavi edecekler. Bu iki doktorun ismi sözkonusu haberde de yer aldı. Kendisi 14 Eylül 2011 tarihinde Taksim Alman Hastanesi’nde diyabet rahatsızlığı ve ameliyat ile tedavi edilmesi hakkında bilgilendirme konferansı verdi.

Şeker ( diyabet ) hastalarına müjde. Ameliyat ile tedavi olarak bu hastalığınıza çözüm bulabilirsiniz. Yöntem Tip 2 Diyabet hastalığına çözüm olarak gösteriliyor.

Diyabet olarak da bilinen Şeker rahatsızlığı Türkiye’de ilk defa ameliyat yöntemi ile tedavi edilecek. Japonya’dan İstanbul’a gelecek olan Dr. Kazunori Kasama ve Genel Cerrah Doç. Dr. Alper Çelik Türkiye’de bu yöntemi uygulayan doktorlar olarak hastaları tedavi edecek.

Bu yöntem hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız 14 Eylül 2011 günü saat 15:00′te Taksim’de yer alan Alman Hastanesi’nde düzenlenecek olan tanıtım konferansına katılmanızı öneririm.

YÖNTEM NE KADAR ETKİLİ ?

Güvenilirlik konusunda endişe edenler için şu bilgi basına verildi:

Doç. Dr. Alper Çelik 2007 yılından beri 88 hastayı Metabolik Cerrahi uygulamaları ile tedavi edildi. Bu ameliyatı geçiren hastalardan sadece 1 hastanın günde tek doz insülin kullandığını diğer hastaların ise insülin tedavisine ihtiyaç duymadıkları gibi kan şekeri düzeylerinin de normal veya normale yakın seyrettiği belirtildi.

AMELİYATIN ETKİLERİ NELER?

Pek çok rahatsızlık için çözüm ve iyileştirme umudu bu ameliyatta . Tek bir ameliyat ile şeker hastalığı, tansiyon ve kolesterol yüksekliğinden kurtulmanın mümkün olduğu savunuluyor. Şekere bağlı organ hasarı ve diğer olumsuz gelişmelerin bu ameliyattan sonra görülmediği belirtildi.

Ameliyata ilişkin tüm detaylar, 14 Eylül 2011 günü saat 15:00′te Taksim’de yer alan Alman Hastanesi’nde gerçekleştirilecek basın toplantısı aracılığıyla kamuoyu ile paylaşılacak.

Dr. Alper Çelik İletişim Bilgileri

Doktor Alper Çelik‘e ulaşmak, telefon etmek isteyen hasta ve hasta yakınları tedavi süreci ve fiyatı hakkında bilgi almak isteyenler için  Dr. Alper Çelik’in websitesinde yer alan iletişim bilgileri şöyle:

Web Sitesi: www.metabolikcerrahi.com

E-posta: bilgi@metabolikcerrahi.com

 • Adres : Sıraselviler Caddesi. No:119 Beyoğlu/İstanbul
 • Telefon : +90 (212) 293 21 50


e-mail: doktoralper@hotmail.com

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. yurdalan pala dedi ki:

  hocam 61 yaşında 2006 yılında baybast amaliyatı oldum şu an şekerim aç 190 bahse konu amaliyat olabilirmiyim konu hakında bilgilerinize ihtiyaç var saygılarımla.

 2. Necmiye dedi ki:

  Say’ın doktor Alper Çelik ben 5yıldır seker hastasıyım 51 Yaşında yım bakmak zorunda oldugum engelli bir oglum var bu fiyatların hiç birini ödecek durumum yok sizden ricam beni allah rızası için bi görmeniz bu yazdıklarım size ulaşırmı bilmiyorum ama cok zor durumdayım

 3. oguzhan yigit dedi ki:

  S.A benım babam amliyat oldu ve cok basarılı bır sekılde saglına kavustu sekırı gıttı 105 külodan 82 küloya dustu suana kadar 207 kısı de amalıyatı olumlu gectı

 4. AZİME YALÇIN dedi ki:

  şimdiye kadar Alper Çelikte ameliyat olup tedavisi iyi olan varmı varsa yazabilirmi TEŞEKÜR EDERİM

 5. yurdalanpala dedi ki:

  hocam Trigliserid 291 Kreatinin 1.3 Glukoz 184 HBA1C 9.4 EAG 233,3 CPEPTİT4.41 İnsulin 19.3 mchc h 37.2 kan degerlerim bunlar henüz insülüne başlamadı spor yaptığimda bu degerler 1 saata 128 degerleri aşağıya iniyor tokluk şekerim 410-480 arasındadır alper hoçamızın metabolik yöntemlerini detaylı olarak araştırdım kendisine güveniyoruz her konuda açiklamamarını bekliyoruz 6 yıldır paypast amaliyetliyim tedavi yünden veya amaliyat için yardımlarını beklıiyoru .Satygılarımla

 6. figen taşdoğan dedi ki:

  Doç.Dr.Aper ÇELİK hocamızın asistanıyım. Hocamız İstanbul Taksim Alman Hastanesinde çalşıyor. Bu tedavi yönteminden sadece TİP 2 DİYABET hastaları yararlanabiliyor. TİP 1 DİYABET HASTALARINA MALESEF Kİ YARDIMCI OLAMIYORUZ,TİP1 HASTALARI İÇİN HENÜZ SONUÇLANMIŞ ÇALIŞMALAR YOK,OLDUĞU ZAMAN DUYURURUZ. Sgk,Emekli Sandığı,,Bağkur ve Özel Sağlık Sigortaları gibi hiç bir kurumla anlaşmamız yoktur(yeni bir yöntem olduğu için,inşallah ileride olur). Muayene + tahliler =600tl Ameliyat maliyeti= 20.000 ile 40.000 Tl arasında değişmektiedir.(Ameliyat maliyetini ameliyat yönteminiz belirliyor.10-12 çeşit ameliyat yöntemi var,öncelikli olarak tahlil sonuçlarınız önemli). Randevulu çalışmaktayız. Ulaşabilceğiniz numaralar :ALMAN HASTANESİ (0212)293 21 50 HOCAMIZIN CEP NUMARASI : 0532 705 95 40 her türlü bilgiyi bu numaralardan edinebilirsiniz

 7. SONGUL UZ dedi ki:

  oglum daha 14 yasinda ve 4 sene oldu bu hastaliga yakalanali günde 4 kere insülin vuruluyor bu tedavi tip 1 ler icinde gecerlimi ne olur yardimci olursaniz cok sevinirim

 8. fatih yılmaz dedi ki:

  doktor bey şekere çözüm bulmuş. ne kadar güzel… ama sadece parası olanlar için. bir ameliyat 30.000 TL… hiç bir şekilde SGK ile bir anlaşma yok. Arkadaş senin hipokrat yeminin vardı bi ara. Ona ne oldu? Parası olan şekerden kurtulsun da olmayan ölsün mü??? Helal olsun sana hani derler ya dini imanı para olmuş diye. nedense hocam bu lafı aklıma getirdiniz…

 9. serkan erman dedi ki:

  slm arkadaşilar ben 28 senedir diyabet hastasıyım bu ameliyat obezite ameliyatı ama insanlara yanlış lanse edildi ne olur dunyada bu kadar şeker hastası varken tek uyanık bizmiyiz bu ameliyatın maliyeti 35,bin tl dir

 10. EYLÜL BARAN dedi ki:

  aramızda bu ameliyatını olan varmı lütfen yazın

 11. cevdet barutçu dedi ki:

  mutlaka ameliyatın işe yarar tarafı vardır.Ancak ameliyatın işe yarar olması birazda bedelinin makul ve hastaların ve ailelerinin maddi imkanlarına ne derece uyum sağladığı ile orantılı olacak. Edindiğim bilgiler doktor beyin, Taksim Alman Hastanesinde bu ameliyatı yaptığı,Hastanenin SSK-Bağku gibi sosyal güvenlik kurumları ile anlaşmasının olmadığı ve ameliyat için ise hastanenin 35.000 tl(eski para ile 35 milyar) bir para istediği.Kaç kişi acaba evini satmadan bu parayı karşılayabilir? Biraz insaf ve Allah korkusu olmalı bence…

 12. KADRİ SALMAN dedi ki:

  Sayın hocam 2000 yılında kalbimden baypas oldum ondan sonra zamanla
  şeker vetansıyon çıktı aşırı derecede kilo almaya başladım.(140kg)ilaçlarla şeker ve tansıyonum idare ediyor.Ama bir yürlü kilo veremiyorum.İsmniz haberlerde geçince yaptığınız tedaviden dolayı çok sevin dim ama size ulaşabilecek ne bir telefon nebir açık adres bulabildim.
  Banayardımcı olabilirseniz ömürboyu minnattar kalırım.Başarılarınızın devamını diler Saygılarımı sunarım…

 13. kirkor meral dedi ki:

  ben 16 sene seker hastasiyim ve insülün kulamakdayim. yasim 49 dr. alper celik yardim itiyorum tesekkürler

 14. ÖZLEM ÖZYURT dedi ki:

  Merhaba ben 8 aydır diyabet hastasıyım.Hamilelik lerim düşükle sonuçlandı,halen insülün kullanmaktayım.Dr Alper ÇELİK beye ulaşmaya çalıştım ameliyat konusunda dr.beyin telefon ve adresleri varsa bana ulaştırabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

 15. nesim celik dedi ki:

  merhabalar yaklasik 5 yildir tip iki seker hastasiyim gunde 5 tablet kulaniyorum insulune baslamam gertigini soyluyor doktorum ama caseret edipte baslayamadim
  simdi ilac firmalari ve ilac ticareti yapan insnalar yolunuzu acsinlar bu amaliyat yaginlansin tabiki faydalanmak isteriz hollandaya ornek olmasi icin bu amliayati tercih ederim daha fazla bilgi verirseniz cok sevinirim avrupada boyle bir faliyet oldugunu sanmiyorum acaba ilac firmalarimi engeliyor diye kendime soruyorum .
  dosstca selam nesim celik

 16. mehmet keles dedi ki:

  merhaba. doktor beyin adresi telefon numarasini falan alma ihtimalimiz varmi acaba? ve bu ameliyattan sonra insulin kullanmak bitecekmi artik ?

 17. neşe BULUT dedi ki:

  Merhaba arkadaslar.size bildiğim kadarıyla yardımcı olmak istedim.benim annemde şeker hastası ve ben annem için randevu aldım.Ancak randevular aşırı dolu.acele etmelisiniz.DR Alper çelik istanbul taksimdeki alman hastanesinde bu tedaviyi gerçekleştiriyor.Tek yapmanız gereken yazacağım numarayı aramanız.onlar sizi yönlendirecek ve fiyatlarla ilgili olarakta bilgilendirecekler.umarım herkes şifa bulur.herkese geçmiş olsun dileklerimle.Taksim alman hastanesi tel no:02122932150.

 18. metin kebabcı dedi ki:

  Asıl sorun tip 1 diyabette .Kızım günde 4 kez insülin kullanıyor pankreas insülin üretmiyor metabolik ameliyat bu tip diyabete uygulanıyormu ???

 19. nuray macit dedi ki:

  biz 3 kız kardeş şeker hastasiyız ikiz kız kardeşim ve ablam…tip 2 olup kardesleri hap ben insülin kullanıyorum bu müjdeli haberi aldigimdan beri arastiriyorum size nasil ulasabiliriz lütfen bir tlfn veya adres verin…birgün bu sekere tedavi çözüm buluncagını biliyordum inanıyordum insallah bizim nesil faydalanırız…sevgilerimle….

 20. yasemin akun dedi ki:

  bu dr alper çelik istanbul taksim hastnesinde bulunuyo..ordan öğrenin dr özel çalışyo…muayenesi 220 tl.biz anneme az önce randevu aldık…ama 11. aya attılar.ameliyat ne kadar bilmiyorummmmmm..allah yar ve yardımcımız olsunnnnn..zor hastalık

 21. abdulrezzak dedi ki:

  şeker hastasıyım günde 4 defa insülin alıyorum tip 1 hastasiyım annem babam abım insülin alıyoruz

 22. Ferhat Çiçek dedi ki:

  Hocam Ben ŞanLıurfadan Ferhat Çiçek 9 aydır TİP 1 şeker Hastasıyım insülün ( inne Günde 4 tane insülin kullanıyorum ) bana bu ameliyat başarılı olur mu ? Lütfen sizden cevap bekliyorum bana yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden başarılar …

 23. mehmet dedi ki:

  bnm babamda şeker hastası ve geçtiğimiz4 aydan beri pankreas rahatsızlığı çekior bu doktor hangi hastane de bilen varmı

 24. perihan minaz dedi ki:

  bende şeker hastasıyım yardım edin lütfen ameliyatın riskleri varmı maliyeti ne kadar hangi hastanedesiniz nasıl müracat edebiliriz

 25. saadet küçük dedi ki:

  buameliyatın riskleri varmıdır? maliyeti nasıldır hastaneneize nasıl müracat edebiliriz yanıtlarsanız sevinirim

 26. yurdagül dedi ki:

  bende şeker hastalığından muzdalibim banada lütven yardım ediniz 12 yıldır şeker hastasıyım tansiyonumda varlütven benide çağırın benide kurtarın şekerim yükselince gözlerimi hemen etkiliyor siz yorum yapmamızı istemişsiniz fakat size nasıl ulaşırım ben erzincanda oturuyorum ne olur cevap verin nkadara maliyeti amaliyatın bir cevap verin lütven

 27. kübra çapa dedi ki:

  17 yaşındayım 1 senedir şeker hastasıyım izmit araştırmada tedavi görüyorum doktorlar tip 1 ve tip 2 arasında kaldılar kilo wermem gerekio fakat weremiorum tedavi gördüğüm hastanede beslenme uzmanına başladım kilo werdiğim taktirde insülin kullanmayı bırakbilcem söylendi acaba bu ameliyat benim için ne kdar uygun olur? alper çelik’e nasıl ulaşabilirim ?

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları