Memuru Çok Sevindirecek Haber

Memuru Çok Sevindirecek Haber
eca-star-reklam

Ocak’ta enflasyon farkı almayı bekleyen memurlar ile SSK ve Bağ-Kur emeklilerine, Merkez Bankası’ndan iyi haber geldi.

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, İstanbul’da düzenlenen basın toplantısıyla Merkez Bankası’nın enflasyon raporunu açıkladı. Başçı, orta vadede enflasyonun yüzde 5 düzeyinde istikrar kazanacağını söyledi.

Ocak’ta enflasyon farkı almayı bekleyen memurlar ile Ssk ve Bağ- Kur emeklilerine, Merkez Bankası’ndan iyi haber geldi.

SSK ve BAĞ-KUR EMEKLİLERİNİ SEVİNDİREN HABER

memurEnflasyon Raporu hakkında açıklama yapan Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, 2012 yıl sonu enflasyon tahminlerini 1.2 puan yukarı doğru güncelleyerek, yüzde 7.4’e yükselttiklerini belirtti. Enflasyonun 2012 yılı sonunda orta noktasının yüzde 7.4 olmak üzere yüzde 6.9 ile yüzde 7.9 aralığında gerçekleşeceğini tahmin ettiklerini kaydeden Başçı, “2013 yıl sonu tahminimiz ise orta noktası yüzde 5.3 olmak üzere yüzde 3.8 ile yüzde 6.8 aralığında yer alıyor. Orta vadede enflasyonun yüzde 5 hedefi üzerinde istikrar kazanacağını öngörüyoruz” dedi.

Başçı’nın bu açıklamaları, maaş artışları enflasyona bağlı olan memurlar ile Ssk ve Bağ-Kur emeklilerini sevindirdi. Memur ve memur emeklileri bu yılın ikinci yarısında yüzde 4 zam almıştı.

Bu dönemde enflasyon yüzde 4’ün üzerinde olursa, Ocak’taki yüzde 3’lük zamlarının üzerine bu fark da eklenecek. Ssk ve Bağ-Kur emeklileri de Ocak 2013’te enflasyona endeksli olan zamlarını alacak.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları