Melih Kibar’ın son bestesi hayat buluyor

Melih Kibar’ın son bestesi hayat buluyor
eca-star-reklam

Yaklaşık yedi yıl önce kaybettiğimiz büyük müzik adamı Melih Kibar’ın son bestesi ‘BensizYapamazsın’, 5 yaşında müzik serüvenine başlayan İrem Derici’nin ilk single’ı oldu.

İrem Derici – Bensiz Yapamazsın

Bugüne kadar gün ışığına çıkmamış, saklı kalmış bu hazinenin kendisi için anlamının çok büyük olduğunu belirten İrem Derici, şarkının hikayesini şöyle anlatıyor:”Melih Kibar babamın çok yakın bir dostuydu. Babamla birlikte sık sık onun stüdyosuna giderdik. Melih Ağabey, hastalanmadan bir-iki ay önce, yine babamla birlikte onun stüdyosundaydık. Ben daha 16 yaşında, hayran olduğu müzik adamının karşısında heyecandan nefesini tutan bir konservatuar öğrencisiydim. Ansızın, hiç beklemediğim bir şey söylemişti Melih Ağabey… ‘Artık şarkı yapamıyorum. Her gün yeni melodiler aklıma geliyor; aklımda, dilimde bir sürü melodi var ama Çiğdem (Çiğdem Talu) gittikten sonra onları söze dökebilen olmadı.’ Sonra bir an durup devam etmişti ‘Yalnız genç bir söz yazarı var (Özlem Küçükyılmaz), onunla galiba iyi bir şeyler yakaladık. Size çalayım da dinleyin’ dedi, ardından piyanosunun başına geçerken, bana bugün hatırladığımda bile tüylerimi diken diken eden o teklifi yaptı; ‘Hadi İrem, şarkıyı sen söyle…’ Bundan 7 sene önce Melih Ağabey’in stüdyosunda piyano başında söylediğim o şarkı ‘Bensiz Yapamazsın’dı. Şarkı bittiğinde Melih Ağabey gözünde yaşlarla bize döndü; ‘Nasıl? Olmuş değil mi? Sözler, müziğin içine nasıl da işlemiş, fark ettiniz mi?…’diye sordu. Fark etmek ne kelime?! Babam da, ben de büyülenmiştik ve ben o şarkıyı, ‘Bensiz Yapamazsın’ı bir daha hiç unutamadım.”

Dericinin single’ı haftaya müzik marketlerdeki yerini alacak.

İrem Derici hakkında;

Daha önce kendi kurduğu gruplarla, İstanbulda pek çok mekanda sahne alan ve birçok reklam jingleına sesiyle hayat veren İrem Derici, Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ve MSÜ Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü mezunu.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları