Mehmetçikler yaralı teröristi tedavi edip karnını doyurdu

Mehmetçikler yaralı teröristi tedavi edip karnını doyurdu
eca-star-reklam

Tunceli’de bir mağarada kıstırılan MKP’li teröristler teslim ol çağrılarına uymadı ve askerlere ateş açtı. Güvenlik güçlerinden birini elinden yaralayan teröristler, askerlerin ılımlı çağrısına uyarak mağaradan çıkıp teslim oldu. Teslim olan teröristlerin karnını doyurup tedavi eden mehmetçikler bu yaklaşımları sayesinde diğer 24 teröristin de teslim olmasını sağladı.

Mehmetçikler yaralı teröristi tedavi edip karnını doyurdu

Tunceli İl Jandarma Komutanlığı, Ovacık kırsalında yasadışı MKP’ye mensup teröristlerden oluşan grupların kış üslenmesi ve koordinasyon toplantısı yapacakları istihbaratı üzerine operasyon başlattı.

“TESLİM OL ÇAĞRILARINA ATEŞLE KARŞILIK VERDİLER”

15-16 Kasım’da Ovacık Koyungölü Mevkii’nde bir mağarada sıkıştırılan 24 kişilik grup çembere alındı. “Teslim ol” çağrılarına içeridekiler ateşle karşılık verdi. Bu ateş sonucu bir güvenlik görevlisi elinden yara aldı. Ancak teröristlerin sağ olarak ele geçirilmesi için profesyonel eğitim alan güvenlik görevlileri ikna çalışması başlattı. Bunun için gece eksilere düşen soğukta arazide 25 saat sabırla beklendi. İkna çabaları ve sağ yakalama azmi 25 saat sonra sonuç verdi.

“ASKERLER BİZE ÇOK İYİ DAVRANIYOR”

Mağaradan ilk önce biri kadın 3 kişi çıktı. Bu gruba şefkatli yaklaşılması onların karınlarının doyurulması üzerine ikna olan teröristlerden biri eline megafonu alarak içerideki arkadaşlarına teslim ol çağrısı yaptı. Teröristin megafonda, “Arkadaşlar siz de çıkın, teslim olun, askerler bize çok iyi davranıyor, burası emniyetli lütfen siz de dışarı çıkın” çağrısı yaptığı öğrenildi. Teröristin anonsundan sonra ilk önce biri kadın 6 kişi dışarı çıktı. Ardından 4 kişilik grup, 3 ve 8 kişilik gruplar teslim oldu.

“BİZE BÖYLE ANLATILMAMIŞTI”

Teslim olanların kendilerine gösterilen yaklaşım üzerine “Biz bu kadar da beklemiyorduk, bize böyle anlatılmamıştı” dedikleri öğrenildi. Sağ yakalanan grubun içinde Eren Kod Kenan Artul’un da olduğu ifade edildi. Kenan Artul ’un ismi, Ovacık ’ın Kürüklü Köyü’nde 12 Ekim’de bir taksi şoförünün öldürülmesi oyalında da geçmişti. Artul, yol kesme olayları, 27 Temmuz’da Tunceli Çiçekli karakoluna taciz ateşi, 25 Temmuz’da HES santraline baskın, 29 Temmuz’da ovacık Mercan Karakolu’na taciz ateşi açmakla suçlanıyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları