Meclis’te Kemalist diktatörlük kavgası

Meclis’te Kemalist diktatörlük kavgası
eca-star-reklam

Meclis'te Kemalist diktatörlük kavgası

BDP’li Altan Tan’ın TBMM Genel Kurulu’ndaki ‘Kemalist Diktatörlük ‘ sözleri Meclis’te tansiyonu iyice yükseltti. CHP ve MHP sıralarından Altan Tan’a çok sert tepkiler geldi.

‘KEMALİST DİKTATÖRLÜĞÜN HUYU BU’

1915 olayları, Hocalı ve Saraybosna’daki katliamların aynı vicdanla kınanması gerektiğini belirten Tan, ‘Bir arkadaşımız rahmetli İskilipli Atıf Hoca’yı İngiliz ajanlığıyla ve vatan hainliğiyle suçlamaya kalktı. Bunu esefle kınıyorum. İskilipli Atıf Hoca, mazlum ve mağdur bir Müslümandır. Kemalist diktatörlüğün katlettiği on binlerce insandan sadece biridir. Onun da anısı önünde rahmetle eğiliyorum, Allah’tan rahmet diliyorum. Kemalist diktatörlüğün bir huyu var; öldürüyor, asıyor, işkence kuruyor ve ondan sonra da ‘İngiliz ajanı’ diyor‘ diye konuşunca olanlar oldu.

KARE KARE O ANLAR

CHP’Lİ VEKİL TAN’IN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

CHP ve MHP sıralarında Tan’a tepkiler gelirken CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, ”Nasıl konuşuyorsun? Sen o insanların sayesinde buradasın. Kurtuluş Savaşı’na dil uzatıyorsun” diye bağırdı. Aslanoğlu, kendisine ”eski çamlar, bardak oldu” diyen Altan Tan’ın üzerine yürüyünce araya bazı CHP’li ve AK Parti’li milletvekilleri girdi. Tartışmalar üzerine Meclis Başkanvekili oturuma ara verdi.

İşte Meclis’teki o anlar 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları