Kopenhag: 1 – Galatasaray: 0 Maç Geniş Özeti

Kopenhag: 1 – Galatasaray: 0 Maç Geniş Özeti
eca-star-reklam

Kopenhag-GS Maçı Maçı Ne Zaman? Saat Kaçta? Hangi Kanal Yayınlayacak?Cimbom, İstanbul’da 3-1 yendiği Kopenhag’ı Danimarka’da deviremedi. Kopenhag: 1 – Galatasaray: 0 Maç Geniş Özeti

Şampiyonlar Ligi B Grubu 4. hafta maçında temsilcimiz Galatasaray, Parken Stadı’nda Kopenhag’a konuk oldu. Maça ev sahibi ekip etkili başladı. 6. dakikada sağ kanattan Rurik Gislason’un yerden gönderdiği ortaya Daniel Braaten, dokundu ve top uzak direğe de çarparak ağlarla buluştu: 1-0. Galatasaray bu golden sonra oyuna ortak olmak için ataklarını sıklaştırdı. Dakikalar 21’i gösterdiğinde Didier Drogba sol kanattan ceza sahası içerisinde bulunan Burak Yılmaz’a adrese teslim bir orta geldi. Burak, uygun pozisyonda kafa vuruşunu gerçekleştirdi ancak Kopenhag kalecisi, şutu çıkarmayı başardı. Dönen topu Bruma ağlara gönderdi ancak yardımcı hakem bayrağını kaldırarak pozisyonu ofsayt olarak değerlendirdi. Galatasaray 35. dakikada sağ köşeden Riera ile korner kullandı. Ceza sahası içerisine gelen topa Melo yükselerek kafa vuruşu gerçekleştirdi. Ancak top direkten geri geldi. Dönen topa bir kez daha Melo kafa vuruşunu gerçekleştirdi ancak top auta gitti. İlk yarıda Galatasaray eşitliği bulacak golü kaydedemedi ve devre Kopenhag’ın 1-0’lık üstünlüğü ile sona erdi.

2000 yılında Parken Stadı’nda Popescu’nun, son penaltıda ağları havalandırmasıyla UEFA’yı kazanan Galatasaray’ın akıbetini yine aynı kale belirledi! Henüz 6’ncı dakikada Braaten golü buldu. İkinci tur yolunda büyük avantaj kaçtı.Ga­la­ta­sa­ray işi zo­ra sok­tu. Şam­pi­yon­lar Li­gi B Gru­bu’nda Ko­pen­hag ile koz­la­rı­nı pay­la­şan Cim­bom, ra­ki­bi­ne diş ge­çi­re­me­ye­rek 2. tur yo­lun­da ağır ya­ra al­dı. Ev sa­hi­si ta­kım mü­ca­de­le­ye tem­sil­ci­mi­ze oran­la da­ha bas­kı­lı oy­na­dı.6. DA­Kİ­KA: Ko­pen­hag’ın go­lü gel­di. Bu da­ki­ka­da Gis­la­son sağ ka­nat­ta to­pu al­tı­pas için­de­ki Braa­ten’e yer­den çı­kar­dı. Bra­ten, şık bir ha­re­ket­le to­pu fi­le­le­re gön­der­di: 1-0.

8. DA­Kİ­KA: yi­ne sağ ka­nat­ta, ce­za sa­ha­sı­nın he­men dı­şın­dan kul­la­nı­lan ser­best vu­ruş­ta Jor­gen­sen ka­fay­la vur­du, top yan di­rek­ten dön­dü.

27. DA­Kİ­KA: Ra­kip oyun­cu­la­rın pas­laş­ma­sın­da ara­ya gi­re­rek to­pu ka­pan Ay­dın hız­la ce­za sa­ha­sı­na gir­di. Ay­dın, Ko­pen­hag de­fans oyun­cu­su­nun mü­da­ha­le­siy­le yer kal­dı an­cak ha­kem oyu­nu de­vam et­tir­di.

30. DA­Kİ­KA: Ga­la­ta­sa­ray’ın or­ga­ni­ze ata­ğın­da Ay­dın, sağ ka­nat­tan to­pu ce­za sa­ha­sın­da­ki Bu­rak Yıl­maz’a çı­kar­dı. Bu­rak Yıl­maz’ın yer­den sek­ti­re­rek yap­tı­ğı ka­fa vu­ru­şun­da top ka­le­ci­de kal­dı.

34. DA­Kİ­KA: Ga­la­ta­sa­ray’ın ka­zan­dı­ğı kö­şe vu­ru­şun­da, Me­lo’nun ka­fay­la vur­du­ğu top di­rek­ten dön­dü. Me­lo’nun tek­rar ka­fay­la vur­du­ğu top au­ta çık­tı.

60. DAKİKA: sol kanattan Bruma topu ceza sahasına indirdi. Uygun durumdaki Drogba ve Aydın topa vuramayınca, atak sonuçsuz kaldı.

69. DAKİKA: Kopenhag ceza sahası önünde Drogba-Eboue paslaşmasında top son olarak Drogba’nın önünde kaldı. Drogba’nın ceza sahasının sağından attığı şutta top kaleciden kornere çıktı.

74. DAKİKA: Burak Yılmaz, rakip ceza yayı önünde sol tarafındaki Drogba’ya topu çıkardı. Drogba’nın vuruşunda meşin yuvarlak kaleci Wiland’da kaldı.

82. DAKİKA: Selçuk İnan’ın kullandığı serbest vuruşta topa yükselen Burak Yılmaz’ın kafa vuruşunda meşin yuvarlak kalecide kaldı.

Sandviççi kadar kazanamıyor

Danimarka basını kaleci Eray’ın aldığı ücretle dalga geçti. Yılda 73 bin lira alan genç file bekçisinin statta sandviç satanlardan bile az kazandığı iddia edildi.

Da­ni­mar­ka ba­sı­nı, al­dı­ğı ma­aş ne­de­niy­le Ga­la­ta­sa­ray’ın ye­dek ka­le­ci­si Eray İş­can ile il­gi­li il­ginç ifa­de­ler kul­lan­dı. Eks­tra Bla­det ga­ze­te­si­nin ha­be­rin­de, Eray’ın ta­kım­da en az üc­ret alan oyun­cu ol­du­ğu­na dik­kat çe­ki­le­rek, Par­ken Stad­yu­mu’nda so­sis­li sand­viç sa­tan­la­rın bi­le da­ha çok ka­zan­dı­ğı­nı ve Eray ka­dar ka­zan­ma­la­rı du­ru­mun­da he­men is­ti­fa ede­cek­le­ri­ni yaz­dı.

Ga­ze­te Drog­ba, Me­lo, Bu­rak Yıl­maz gi­bi oyun­cu­la­rın Da­ni­mar­ka pa­ra­sı ile 30 mil­yon Kron (11 mil­yon TL) ci­va­rın­da, Sne­ij­der’ın 35 mil­yon kron (12 mil­yon 834 bin TL) ve Mus­le­ra’nın ise 24 mil­yon Kron (8 mil­yon 800 bin TL) ka­zan­dık­la­rı­nı ifa­de et­ti. Eray’ın ün­lü oyun­cu­lar ara­sın­da 200 bin Kron (73 bin 347 TL) yıl­lık ma­aş ile çok ge­ri­ler­de kal­dı­ğı­nı ve Da­ni­mar­ka’da bir iş­çi ka­dar bi­le ka­za­na­ma­dı­ğı­na dik­kat çek­ti.

Maç sonunda istenmeyen olaylar yaşandı. Kopenhag’lı güvenlik görevlileri ile Sarı-Kırmızılı taraftarlar arasında arbede çıktı. Güvenlik güçleri olaya hemen müdehale etti. Bazı taraftarların meşale yakma girişimi hemen engellendi.

Daha önce Parken Stadı’nda UEFA Kupası zaferini yaşayan Galatasaray’da Sarı-Kırmızılı taraftarlar bu başarıyı pankart haline getirerek “Geçmişten geleceğe, zaferin sembolü” yazılı bir pankart açtılar.

KOPENHAG – GALATASARAY MAÇININ  GOLÜNÜ İZLE

GRUPTA PUAN DURUMU

GRUP    O    G    B    M    A    Y    P    Av

R.Madrid    4    3    1    0    14    4    10    9

Galatasaray    4    1    1    2    6    10    4    -4

Kopenhag    4    1    1    2    3    8    4    -5

Juventus    4    0    3    1    6    7    3    -1

Taraftarlar sığmadı!

Par­ken Sta­dı’nda, Ga­la­ta­sa­ray ta­raf­tar­la­rı için ay­rı­lan bin 900 kol­tuk ta­ma­men dol­du. Ma­ça Da­ni­mar­ka’da otu­ran Türk­ler de il­gi gös­ter­di. Ko­pen­hag ta­raf­tar­la­rı için ay­rı­lan bö­lüm­ler­den bi­let alan Ga­la­ta­sa­ray ta­raf­tar­la­rın 4 bin ci­va­rın­da ol­du­ğu be­lir­til­di. Ko­pen­hag po­li­si, Ga­la­ta­sa­ray­lı ta­raf­tar­la­ra ba­şa­rı me­sa­jı gön­der­di.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları