Kıyıya Vuran Variller Paniğe Neden Oldu

Kıyıya Vuran Variller Paniğe Neden Oldu
eca-star-reklam

Samsun’un Atakum ilçesinde kıyıya vuran bir varil, paniğe neden oldu. Bir gemiden atılan bir şey gören can kurtaranların varil olduğunu tespit etmesinin ardından durumu İl Afet ve Acil durum Müdürlüğü’ne bildirmesi üzerine Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) Tehlikelerden Korunma ekipleri olay yerine geldi. Turistik sahile vuran varili inceleyen KBRN ekipleri, varilin boya yapımında kullanıldığını belirledi.

Samsunlular, büyük bir mücadelenin ardından Samsun’dan imha edilmek üzere Almanya’ya gönderilen varillerden sonra sahile vuran varil nedeniyle büyük panik yaşadı. Bugün benzer zehirli varil paniği, yine Atakum ilçesinde yaşandı. Adnan Menderes sahili Deniz Kafe halk iskelesi yanında kumsala vuran küçük varil, vatandaşları heyecanlandırdı. Sahilde görevli can kurtaranlar tarafından fark edilen varil, kısa sürede kıyıya vurdu. Olayı gören cankurtaran Ali Kuru, varili saat 15.30 sularında fark ettiklerini söyledi. Gemiden birinin atladığını görmesiyle öncelikle kaçak yolcu sandığını ifade eden Kuru, cadi dürbünle takibe aldığını belirtti. Kuru, atılan cadin varil olduğunu anladıktan sonra zehirli olabileceği ihtimali üzerine çevresinde güvenlik önlemi oluşturup, durumu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne haber verdiklerini kaydetti.

Kısa sürede olay yerine ulaşan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü KBRN ekipleri, titizlikle yaptıkları inceleme ve test sonucunda varilin boya kutusu olduğunu tespit etti. Olayın ardından vatandaşlar, rahat bir nefes aldı.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları