Kılıçdaroğlu Kadıköy’ün faturasını çıkardı

Kılıçdaroğlu Kadıköy’ün faturasını çıkardı
eca-star-reklam

Kılıçdaroğlu Kadıköy'ün faturasını çıkardı

Şükrü Saraçoğlu ve çevresinde yaşanan olaylar nedeniyle hükümeti beceriksizlikle suçlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, polisin orantısız güç kullanımıyla Kadıköy’ün cehenneme döndüğünü iddia etti.

Partisinin Ankara il ve ilçe yöneticilerini parti genel merkezinde kabul eden Kılıçdaroğlu’nun gündeminde şampiyonluk maçı sonrası görüntüler vardı:

YÖNETEMEDİLER VE ORANTISIZ GÜÇ KULLANDILAR

“Maç sonrasında gerginlik olacağını herkes biliyor. İşin doğasında olan birşey bu zaten. Becerikli bir hükümet bütün seçenekleri düşünür önlemi önceden alır. Bunlar yapmadılar. Hiçbir önlem almadılar sadece polisleri yığdılar oraya. Sonra herkese biber gazı ile müdahaleye başladılar. Çağ dışı bir demokrasi anlayışı. Toplumu tanımama ve bilmeme anlayışıdır. Toplumun reflekslerini önceden bilmezseniz ülkeyi yönetemezsiniz. Yönetemediler ve orantısız güç kullandılar. Şiddet uyguladılar. Kadıköy’ü cehenneme çevirdiler. Beceriksiz hükümet yaptı. Bu hükümetin beceriksizlerini anlatmak bizim boynumuzun borcu. Ama kendi içimizdeki kavgaları öne çıkarırsak kimse kusura bakmasın beceriksiz hükümeti halka anlatamayız.”

KAVGA EDEN KİŞİ CHP’Lİ DEĞİLDİR

“Siyaset kin ve intikam üzerine kurgulanmaz” diyen Kılıçdaroğlu, parti içi muhalefete diş gösterdi:

“Siyasetin temel amacı halka hizmettir. Varolan sorunları çözme sanatıdır siyaset. Siyaset zengileşme aracı da değildir. Bu algıdan yola çıktığımızda önümüzde hiçbir gücün durmayacağını bilmemiz lazım. Siyaset makam kavgası alanı da değildir. Kavga eden kişi CHP’li değildir. Yeni bir anlayışı egemen kılıcağız bu partiye. Sevgi odaklı bir anlayışı egemen kılıcağız.”

EN BECERİKSİZ HÜKÜMET

Muhalefet partilerini yetersizlikle suçlayan Başbakan Erdoğan’a benzer bir şekilde karşılık veren Kılıçdaroğlu’na göre AK Parti iktidarı Türkiye’nin en beceriksiz hükümeti. Kılıçdaroğlu eleştirilerine şöyle devam etti:

“Önümüzde Adalet ve Kalkınma Partisi var. Hiçbir muhalefetin önünde böyle bir şans olmaz ama bizim önümüzde böyle bir şans var. Türkiye’nin en beceriksiz hükümeti. Süt bile dağıtamadılar. İşsizliği önleyemediler. Halkın oyu ile seçilen milletvekillerini hapisten çıkaramadılar.”

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları