Kasif, Kobi’leri Trabzon’da Buluşturuyor

Kasif, Kobi’leri Trabzon’da Buluşturuyor
eca-star-reklam

http://www.cabadak.com/wp-content/uploads/kobi-kuçuk-ve-orta-bütceli-isletmeler.jpgKaradeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİF) tarafından ‘Yenilikçi Yöntemlerle Kayıtlı İstihdamın Teşviki Hibe Programı’ kapsamında uygulanan ‘TR-83 ve TR-90 Bölgelerinde Kayıtlı İstihdamın Teşviki Projesi’ tanıtım toplantısı Rize’de yapıldı.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından desteklenen ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından da izlenen programın tanıtım toplantısında konuşan KASİF Yönetim Kurulu Üyesi ve RİSİAD Başkanı Mustafa Külünkoğlu, KASİF olarak 26-29 Mayıs tarihinde Trabzon Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenleyecekleri ‘Karadeniz Ticaret Zirvesi’ ile TR-83 ve TR-90 Bölgelerindeki 10 ilde faaliyet gösteren KOBİ’leri bir araya getireceklerini söyleyerek, “Trabzon Dünya Ticaret Merkezinde yapacağımız etkinlikle firmalara stant açma ve ikili iş görüşmesi imkanı sağlayacağız. Bu programla birlikte bölgemizde faaliyet gösteren firmalarımız, birbirlerini yakından tanıyarak yeni müşteriler kazanacaklar. Trabzon üzerinden Karadeniz Havzası’na, Rusya ve Kafkasya pazarına açılacak, Karadeniz Bölgesi’ndeki yeni yatırım alanları ve iş fırsatları keşfedecekler ve komşu illerle ticaret hacimlerini arttıracaklardır.” dedi.

Komşu ülkelerle yapılan ticarette olduğu gibi komşu illerle ticaret potansiyelini arttırmak zorunda olduklarını anlatan Külünkoğlu, “Bu maksatla yapılan projeyle 26-29 Mayıs tarihinde Trabzon Dünya Ticaret Merkezinde KOBİ’leri buluşturacağız. Ticaret Zirvesi ile 150 KOBİ’nin stant kurarak firmasını tanıtması, 200 KOBİ’nin ikili iş görüşmesi yaparak ticari bağlantı sağlaması desteklenecek. Etkinliği, ürün ve firma tanıma, stant ziyareti, bayilik, ortaklık ve iş görüşmesi yapmak üzere 10 bin KOBİ temsilcisinin ziyaret etmesini hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Külünkoğlu, programın KOBİ’lere büyük fırsatlar sunacağını ifade ederek, şöyle dedi: “Bu faaliyet ile bölgedeki kayıtlı KOBİ’lerin birbirleriyle ticareti artırılarak, bölgedeki KOBİ’lerin ticaret hacimlerinin büyümesine katkı sağlanacak, ekonomik büyümesi için katma değer sağlanan KOBİ’lerin istihdam olanakları artacak ve bölgedeki kayıtlı kesimin güçlenip genişlemesi, kayıtlı istihdamın arttırılması ve kayıt dışı istihdamın azaltılması sürecine katkı sağlanacak. Böylelikle bölgedeki işletmeler birbirlerini daha yakından tanıma imkanı bulacaklar. Bu etkinliğimizle KOBİ’ler için iyi bir fırsat sunacağımıza inanıyorum ve tüm KOBİ’leri programa davet ediyorum.”

CİHAN

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Etiketler

Feedburner RSS Lider Çocuk Adaptörlü Kırılmaz Klozet Kapağı Uğur Yapı Malzemeleri Toki Diyabet Hastalığı Punto Caso Kuğu Eviye Bataryası ECA Star Eviye Bataryası Artema Punto Batarya Fiyatları